Al treilea 1-1 in aceasta iarna: Dinamo a remizat cu FK Ural, locul 8 din Rusia. Ce echipa a folosit Mircea Rednic

Dinamo Mircea Rednic Superliga
Data publicarii: Joi 28 Ianuarie 2016, 18:12
Data actualizarii: Joi 28 Ianuarie 2016, 21:22

Dinamo joaca luni, de la ora 15:00, ultimul meci de pregatire, cu Ruch Chorzow (Polonia).

Rezultat final: 1-1 // Pe parcursul meciului au mai intrat Ramniceanu si Tarcoveanu.

Inainte de pauza, jocul a fost intrerupt pentru cateva minute, dupa ce fanii prezenti in tribune au aruncat mai multe torte in teren.

Min 30: FK Ural egaleaza din penalty

Min 14: Dinamo deschide scorul dupa un autogol al rusilor.

Dinamo joaca in aceasta seara, de la ora 18:00, cel de-al treilea amical al iernii, in fata rusilor de la FK Ural, in cadrul stagiului de pregatire din Cipru.

Echipa de start folosita de Mircea Rednic:

Cerniauskas – Hanca, Marc, Puljic, Olteanu – Ekeng – Lazar, Anton, Palic, Batin – Gnohere.

In primele doua partide amicale, Dinamo a inregistrat doua remize: 1-1 cu Shijiazhuang si 1-1 cu Aris Limassol.