Masacru in 33 de minute: Vaslui 4-0 CFR! Clujenii au fost demolati pana la pauza! Doua eliminari, Antal a fost eroul unei RUSINI ISTORICE!

FC Vaslui CFR Cluj Superliga
Data publicarii: Luni 05 August 2013, 23:23
Data actualizarii: Luni 05 August 2013, 23:25

Vaslui 4-0 CFR | Cel mai urat meci de la promovarea lui CFR in Liga 1. Celeban, Antal si Caue au distrus sperantele unei echipe care trage la titlu.

LiveTEXT:

Min 90+3. Final de meci, rusine istorica pentru CFR, care nu a mai incasat niciodata in Liga 1 patru goluri intr-o repriza.

Min 89. Batin a tras putin pe langa! Mingea s-a dus la cativa centimetri de bara portii!

Min 85. Sburlea incearca si el un sut, insa mingea se duce mult peste, din doar 10-11 metri!

Min 76. Alt rosu! Ogbu e scos din teren dupa ce a lovit cu cotul! E 10 la 10 la numarul de jucatori!

Min 69. Temwanjera a luat ROSU direct! L-a lovit cu crampoanele pe tibie pe Obiora, din greseala!

Min 65. Sanmartean, lob de la 40 de metri, putin peste poarta lui Stancioiu, iesit mult in careul mare!

Min 63. Rui Pedro trimite o minge de la 25 de metri, putin pe langa!

Min 61. Inca un sut al lui Batin, Cerniauskas scoate cu greu!

Min 60. Bara si pentru CFR! Ogbu trage direct in stalpul portii! Moldovenii au noroc!

Min 49. Sanmartean a reusit o trecere de trei oameni, apoi o diagonala deviata!

Min 45+1. Vaslui are noroc! Sanmartean scoate din careu mingea lui Cadu! Putea fi 4-1!

Min 42. Antal targe peste cu poarta goala! Temwanjere trecuse usor de Stancioiu, in marginea careului!

Min 33. GOOL Vaslui! Caue inscrie cu capul, dupa un corner! 4-0 la Vaslui, inca din prima repriza!

Min 28. Ne apropiem de finalul primei reprize, CFR nu a reusit nici o actiune periculoasa!

Min 25. GOOL Antal! Vaslui face 3-0, dupa o centrare in fata portii, la care Antal doar pune capul, pentru umilinta clujenilor! 3-0!

Min 23. Bara a lui FC Vaslui! Sut bomba, de la 20 de metri, in diagonala, deviat in bara de Piccolo! Stancioiu a avut noroc la lovitura lui Lovrecic!

Min 18. Temwanjera era sa inscrie pentru 3-0 si final de meci! A lovit cu capul, insa putin pe langa poarta!

Min 5. GOOL Vaslui! Antal face 2-0 in nici 60 de secunde de la golul lui Celeban! Centrarea perfecta, la semiinaltime, Antal impinge mingea in plasa portii! 2-0!

Min 4. GOOL Vaslui! Celeban face 1-0 pentru moldoveni, dupa o lovitura cu capul, 'specialitatea casei'! Oamenii de marcaj nu erau atenti!

Echipele de start:

FC Vaslui: Cerniauskas - Viveiros, Celeban, Varela, Salageanu - Caue, Wilk - Antal, Lovrecici, Sanmartean - Temwanjera
Rezerve: Ormenisan, Ortiz, Cordos, Sburlea, Popovici, Buhaescu, Buziuc

CFR Cluj: Stancioiu - Velayos, Cadu, Piccolo, Sepsi - Maah, Obiora, Djokovici, Camora - Rui Pedro, Tade
Rezerve: Minca, Brandao, I. Rada, Batin, Hora, Muniru, Ogbu

Vaslui avea trei puncte dupa doua etape, insa nu a mai ramas cu vreunul dupa excluderea Rapidului din liga 1.

De partea cealalta, CFR a strans doar doua puncte din doua meciuri cu nou-promovatele Botosani si ACS Poli.

Oricum, CFR si-a anuntat intentia de a castiga un nou titlu, in timp ce si moldovenii sunt pregatiti sa faca o surpriza spera, chiar daca nu e declarat, ca ar putea sa termine primii in Liga 1.