FOTO Cum arată piciorul lui Constantin Budescu după meciul cu CFR: ”Dacă nu e rupt, merge”

Constantin Budescu cfr cluj - farul constanta Farul Constanta Superliga Constantin Budescu, în meciul cu CFR Cluj / Foto: Sport Pictures.
Data publicarii: Marti 31 Octombrie 2023, 08:52
Data actualizarii: Marti 31 Octombrie 2023, 08:53

CFR Cluj a câștigat cu 3-1 meciul cu Farul Constanța din etapa a 14-a din cadrul Superligii României.

Imediat după meciul pierdut de campioana en-titre la Cluj, Constantin Budescu (34 de ani), care a marcat unicul gol al constănțenilor pe terenul echipei din Gruia, a postat pe rețelele de socializare mai multe fotografii cu piciorul său.

Constantin Budescu: ”Nu a mai fost nimic”

Mijlocașul a fost ”tamponat” serios de adversarii săi, iar după meci a transmis un mesaj ironic la adresa arbitrilor.

• Constantin Budescu, în meciul cu CFR Cluj / Foto: Sport Pictures.

”Nu a mai fost nimic, dacă nu e rupt merge!”, a transmis Budescu, după ce a postat fotografii cu rănile sale de pe picior.

În urma acestui rezultat, Farul Constanța a rămas pe locul șapte, cu 20 de puncte, la egalitate cu Petrolul Ploiești și Hermannstadt. CFR Cluj este pe locul doi, cu 30 de puncte, la un singur punct distanță de liderul FCSB.

CFR Cluj - Farul Constanța 3-1

Constantin Budescu a deschis scorul în minutul 24, însă Karlo Muhar a restabilit egalitate în prima parte a jocului de pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu”, în minutul 31.

În repriza secundă, Karlo Muhar a realizat „dubla” în minutul 64, iar Luka Juricic a închis tabela de marcaj la 3-1 în favoarea ardelenilor, în minutul 68 al partidei.