Craiova s-a salvat: Craiova 2 - 1 Vaslui

Data publicarii: Duminica 23 Martie 2008, 15:29
Data actualizarii: Duminica 23 Martie 2008, 15:29
COSTEA A BATUT DE UNUL SINGUR VASLUIUL

Desi venea dupa o victorie mare, 3-0 cu Timisoara, Vasluiul lui Dorinel Munteanu n-a rezistat la Craiova, unde a pierdut cu 1-2 in fata Universitatii. Omul dorit de Steaua, Florin Costea, a fost eroul Craiovei si a reusit o dubla dupa ce oamenii lui Dorinel Munteanu au deschis scorul in prima repriza.

FC Vaslui a inceput mai bine, iar Frunza a deschis scorul in minutul 23. Baietii lui Nicolo Napoli n-au disperat si Costea a reusit sa egaleze chiar inainte de pauza, pentru ca in minutul 89 sa le dea lovitura de gratie celor de la Vaslui, care s-au indepartat din nou de cupele europene, obiectivul declarat al lui Porumboiu.