Craiova s-a salvat: Craiova 2 - 1 Vaslui

Autor: Sport.ro
Duminica 23 Martie 2008, 15:29
COSTEA A BATUT DE UNUL SINGUR VASLUIUL

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Desi venea dupa o victorie mare, 3-0 cu Timisoara, Vasluiul lui Dorinel Munteanu n-a rezistat la Craiova, unde a pierdut cu 1-2 in fata Universitatii. Omul dorit de Steaua, Florin Costea, a fost eroul Craiovei si a reusit o dubla dupa ce oamenii lui Dorinel Munteanu au deschis scorul in prima repriza.

FC Vaslui a inceput mai bine, iar Frunza a deschis scorul in minutul 23. Baietii lui Nicolo Napoli n-au disperat si Costea a reusit sa egaleze chiar inainte de pauza, pentru ca in minutul 89 sa le dea lovitura de gratie celor de la Vaslui, care s-au indepartat din nou de cupele europene, obiectivul declarat al lui Porumboiu.