Costin Lazar: "Suntem cu totii vinovati! Am crezut ca meciul s-a terminat dupa prima repriza!"

Costin Lazar Dinamo Rapid Superliga
Data publicarii: Duminica 15 August 2010, 22:36
Data actualizarii: Duminica 15 August 2010, 22:37

Costin Lazar nu isi poate explica cum Rapid a pierdut meciul cu Dinamo, desi a condus cu 2-0.

"A fost o relaxare din partea noastra. Am crezut ca totul s-a terminat dupa prima repriza.  Nu am fost noi cei din primele 10 minute de dupa pauza. Va dura mult sa ne revenim dupa acest esec.  Conteaza mult pasii gresiti de acum inainte. Am vrut sa mai marcam si in repriza a doua si ne-am grabit. In ultimele partide am intalnit adversari tari si luat doar trei goluri in patru partide, deci apararea noastra este una buna. Suntem nemultumiti, pentru ca am avut numeroase ocazii de gol. Toti suntem vinovati pentru esec, nu putem da vina pe cineva anume. Arbitrajul a fost bun. Caldura? Nu putem da vina pe asa ceva", a spus Costin Lazar.