GALERIE FOTO Cosmin Matei, execuție lamentabilă de la 11 metri, în partida cu Petrolul. Fotbalistul a aterizat în fund
![Cosmin Matei, execuție lamentabilă de la 11 metri, în partida cu Petrolul. Fotbalistul a aterizat în fund Sepsi OSK Petrolul Ploiesti Superliga](https://res.sport.ro/assets/sport/2022/07/31/image_galleries/756995/cosmin-matei-executie-lamentabila-de-la-11-metri-in-partida-cu-petrolul-fotbalistul-a-aterizat-in-fund_19_size6.png)
Petrolul Ploiești și Sepsi OSK se întâlnesc în etapa a treia din Superliga, pe stadionul din Ploiești.
În minutul 23, Sepsi OSK a fost la un pas să deschidă scorul, însă Cosmin Matei a ratat lovitura de al 11 metri acordată de abitrul Bîrsan după consultarea VAR-ului.
Mijlocașul de bandă a covăsnenilor și-a făcut greșit pașii și a alunecat în momentul în care a înercat să șuteze, iar mingea a trecut peste poarta lui Vâlceanu.
Ca o ironie a sorții, Sepsi OSK s-a calificat în urmă cu trei zile în turul trei preliminar al Conference League, după ce a trecut de Olimpija Ljubljana la loviturile de departajare, iar fotbaliștii pregătiți de Cristiano Bergodi au transformat toate loviturile de pedeapsă.
Cosmin Matei nu s-a numărat printre fotbaliștii care au transformat penalty-uri la meciul cu Olimpija Ljubljana.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News