Corvinul - Unirea Slobozia 1-0, Csikszereda - CS Mioveni 1-1. Cum arată play-off-ul Ligii a 2-a

Corvinul Hunedoara CS Mioveni FK Csikszereda Miercurea Ciuc Unirea Slobozia Superliga Corvinul Hunedoara / Foto - Gabriel Chirea
Ionuț Stoica
Data publicarii: Miercuri 10 Aprilie 2024, 21:55
Data actualizarii: Joi 11 Aprilie 2024, 11:55

Primele două meciuri din etapa a treia a play-off-ului ligii secunde s-au jucat miercuri.

Duelul dintre Csikszereda Miercurea Ciuc și CS Mioveni s-a încheiat cu un rezultat de egalitate, scor 1-1, în etapa a treia a play-off-ului Ligii a 2-a. Partida s-a desfășurat pe Stadionul Municipal din Miercurea Ciuc.

Deschiderea scorului a avut loc în al doilea minut al prelungirilor primei părți, când Ștefan Bălnaru, atacantul argeșenilor, a trimis balonul în propria sa poartă. CS Mioveni a reușit să egaleze în minutul 79, prin golul marcat de Alexandru Stan, după o centrare perfectă a lui Mihai Costea.

• Corvinul Hunedoara / Foto - Gabriel Chirea

Cu acest rezultat, Csikszereda a rămas pe locul patru în play-off cu un total de 36 de puncte. De cealaltă parte, CS Mioveni se află pe locul șase cu 35 de puncte acumulate.

Corvinul Hunedoara - Unirea Slobozia 1-0

În al doilea meci al zilei din cadrul etapei a treia a play-off-ului Ligii a 2-a, Corvinul Hunedoara s-a impus cu 1-0 împotriva Unirii Slobozia

Scorul a fost deschis în minutul 14, când Antoniu Manolache a înscris cu capul din șapte metri, după o centrare din corner. A fost al treilea gol marcat de Manolache în sezonul în curs.

Cosmin Atanase de la Corvinul a fost nevoit să părăsească terenul în minutul 70 din cauza unei accidentări, iar Florinel Ibrian a fost înlocuit în minutul patru după o accidentare la gleznă.

În ciuda dominării modeste a Corvinului, Unirea Slobozia nu a reușit să se impună în fața adversarului. Adrian Mihalcea, antrenorul oaspeți, a fost suspendat și nu a putut da indicații de pe marginea terenului.

În urma victorie, Corvinul Hunedoara rămâne pe locul al treilea în clasamentul play-off-ului Ligii a 2-a, iar Unirea Slobozia își păstrează primul loc în ierarhie.