Copos a fost Huiduit si injurat de suporteri

Data publicarii: Duminica 01 Iulie 2007, 22:26
Data actualizarii: Duminica 01 Iulie 2007, 22:26
VICTORIE LA DEBUT PENTRU BERGODI: RAPID 3-2 PETROLUL

Venit cu elicopterul la meci, patronul Copos a fost foarte fericit. Echipa sa a invins in primul meci amical al verii,  3 - 2 cu Petrolul.

Primul meci pe banca tehnica a Rapidului pentru italianul Bergodi, a fost dechis in minutul 28 de Radauta, pentru ca Maftei sa mareasca avatantajul la 2-0 peste numai noua minute. In a doua repriza, cei de la Petrolul au egalat prin dubla lui Mutiu in minutul 58 si 77. In minutul 92 arbitrul dicteaza penalty pentru Rapid, iar Grigore executa si marcheaza.

Noua achizitie a Rapidistilor, brazilianul Cesinha, a intrat in minutul 61 in locul lui Dobroiu.

George Copos a fost huiduit de catre fanii Giulesteni si la festivitatea de premiere a fostilor jucatori care au contribuit la castigarea primul titlu de campioana, in urma cu fix 40 de ani. Cei 4000 de suporteri nu l-au uitat nici pe seful Ligii, Mitica Dragomir, care a fost injurat si huiduit, cu toate ca nici nu a fost prezent la meci.