Conferință de presă fulger a lui Adrian Mutu după victoria cu FC Botoșani. A durat doar 36 de secunde

Adrian Mutu FC Botosani Rapid Superliga
Data publicarii: Joi 02 Martie 2023, 07:46
Data actualizarii: Joi 02 Martie 2023, 08:10

FC Rapid a câştigat dramatic cu FC Botoşani, scor 2-1, în deplasare, într-un meci din etapa a 28-a a Superligii de fotbal.

Rapid a deschis scorul prin Ştefan Pănoiu (minutul 42), cu un şut de la distanţă, şi se îndrepta spre victorie, dar gazdele au reuşit egalarea prin Sekou Camara (minutul 90). Rapid a smuls victoria printr-un gol spectaculos marcat de Dragoş Grigore (minutul 90+4), din foarfecă.

FC Botoşani a mai fost aproape de gol în minutul 66, când lovitura de cap a lui Gabriel Mutombo a fost respinsă în bară de portarul Horaţiu Moldovan.

Conferință de presă fulger pentru a lui Adrian Mutu

După confruntarea de la Botoșani, tehnicianul de la Rapid a rezolvat într-un timp record conferința de presă, ținând cont de faptul că a fost așteptat de doar doi jurnaliști, care nu i-au pus nicio întrebare. Astfel, antrenorul a tras concluziile partidei, apoi a plecat.

"A fost un meci echilibrat, un meci pe un teren greu, după părerea mea. A fost foarte moale, multe smocuri pe el, a împiedicat construcția noastră și a diminuat posesia pe care o aveam în cap pentru acest meci.

Mă bucur că, până la urmă, am reușit să câștigăm acest meci, am trecut de la agonie la extaz într-un minut, ăsta e fotbalul. Până la urmă, cred că și-a spus cuvântul calitatea noastră și victoria este meritată", a spus Adrian Mutu.