Cluj - Din Liga I in Liga Campionilor

Data publicarii: Luni 02 Aprilie 2007, 15:01
Data actualizarii: Luni 02 Aprilie 2007, 15:01
BAIETII LUI BERGODI SE LUPTA PENTRU UN LOC DE CHAMPIONS LEAGUE

Spectacol la Cluj, acolo unde CFR a reusit sa intoarca scorul in meciul cu Timisoara si a castigat cu 2-1. Clujenii sunt in acest moment pe locul 2, la 10 puncte distanta de liderul Dinamo, si la 2 puncte peste Steaua, care a invins in Giulesti pe Rapid.
Victoria din meciul poreclit drept derby-ul provinciei, le-a dat incredere jucatorilor lui Bergodi ce asteapta acum o greseala din partea liderului, ca sa intre direct in grupele Ligii Campionilor, anul viitor.
Poli Timisoara a deschis scorul repede, in minutul 14, prin Gigel Bucur, dar avantajul a durat pana cu un minut inainte de pauza, cand Panin a inscris cu un sut de la 10 metri, portarul Popa ramanand fara replica. In minutul 67, De Sousa a adus cele 3 puncte in buzunarul clujenilor, dupa o eroare de marcaj la un corner.
Pe stadion au fost prezenti 9.000 de spectatori, 300 dintre ei venind direct de la Timisoara, pentru a-i sustine pe jucatorii lui Iancu.