Chindia Târgoviște - FC Botoșani 2-2. Daniel Popa dă lovitura în minutul 90+4: Toni Petrea rămâne invincibil

Toni Petrea Chindia Targoviste FC Botosani Superliga Superliga
Data publicarii: Vineri 28 Octombrie 2022, 19:58
Data actualizarii: Vineri 28 Octombrie 2022, 20:00

Chindia Târgoviște a remizat contra lui FC Botoșani, scor 2-2, în runda a 16-a din Superliga. Daniel Popa a marcat golul egalizator în minutul 90+4, iar Toni Petrea rămâne invincibil după primele cinci meciuri în campionat pe banca dâmbovițenilor.

Chindia - FC Botoșani 2-2

FINAL: Chindia - FC Botoșani 2-2

Minutul 90+4: GOL Chindia! Șeroni este surprins de Boli, care alunecă în fața sa, iar Daniel Popa profită și finalizează excelent pentru 2-2.

Minutul 79: GOL FC Botoșani! Camara preia pe piept o minge expediată din lovitură liberă de Dragu și finalizează din cădere, pe lângă Căbuz.

Minutul 46: Începe repriza secundă!

Minutul 45+1: Pauză! Chindia - FC Botoșani 1-1.

Minutul 33: GOL FC Botoșani! Sebastian Mailat marchează din penalty cu un șut pe centrul porții.

Minutul 32: Penalty pentru FC Botoșani, după ce Căpușă îl faultează în careul propriu pe Zabou.

Minutul 3: GOL Chindia! Doru Popadiuc marchează după o gafă colosală a lui Eduard Pap. Portarul lui FC Botoșani a degajat direct în jucătorul gazdelor, iar mingea a ricoșat în poartă.

• Antrenor: Mihai Teja

După patru victorii în ultimele patru etape de campionat, Chindia lui Toni Petrea joacă vineri pe teren propriu cu FC Botoșani, LIVE TEXT de la ora 18:00 pe sport.ro, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 16 din Superligă.

Întâlnirea de pe stadionul ”Ilie Oană” din Ploiești este totodată și prima a returului.

Echipa din Târgoviște a renăscut după instalarea lui Petrea pe banca tehnică (4 meciuri, 4 succese), iar Liga Profesionistă de Fotbal subliniază și palmaresul direct perfect al tehnicianului Chindiei în fața celor de la FC Botoșani: 5 partide, 5 victorii!