Chindia, pe un trend ascendent de la sosirea lui Toni Petrea la echipă! Ce a spus antrenorul despre superexecuția lui Popadiuc

FC Voluntari - Chindia Targoviste Superliga Toni Petrea Superliga Toni Petrea
Data publicarii: Sambata 22 Octombrie 2022, 19:43
Data actualizarii: Sambata 22 Octombrie 2022, 19:41

Chindia Târgoviște s-a impus pe teren advers cu FC Voluntari, scor 3-0.

Toni Petrea a vorbit după meci despre execuția fantastică pe care a reușit-o Doru Popadiuc în minutul 82 al partidei cu FC Voluntari.

Fotbalistul Chindiei a recuperat mingea, a condus-o până la mijlocul terenului, moment în care și-a încercat norocul. Cu Mihai Popa ieșit din poartă, Popadiuc a înscris un gol fenomenal de la centru și a realizat, astfel, "hat-trick-ul".

Ce a spus Toni Petrea despre Popadiuc

„A recuperat acea minge, a accelerat foarte bine şi a văzut acel culoar. O execuţie foarte interesantă din partea lui Popadiuc. Nu vrea să mă gândesc peste nu ştiu câte etape, vreau să mă gândesc la următorul meci. Tot timpul trebuie să ne gândim doar la următorul meci”, au fost cuvintele lui Toni Petrea după victorie.

FC Voluntari - Chindia Târgoviște 0-3

Chindia Târgoviște a câștigat categoric pe terenul adversarilor de la FC Voluntari, contând pentru etapa a 15-a din campionatul României.

Doru Popadiuc a deblocat tabela în minutul 14 și a primit imediat după, în minutul 32, un cartonaș galben. Cu toate acestea, fotbalistul Chindiei a "supraviețuit" până la final și a făcut un meci splendid pentru echipa din Târgoviște.

Popadiuc a majorat diferența în minutul 69 și a dus scorul la 3-0 în minutul 82, după o execuție "de zile mari" de la mijlocul terenului.

Cu patru victorii pe linie în Superligă după ce Toni Petrea a preluat cârma echipei, Chindia Târgoviște a rămas tot în subsolul clasamentului, din cauza golaverajului (17:19).