FOTO Chindia - FC Argeș 1-1. Egal nesperat pentru formația antrenată de Marius Croitoru

Chindia - FC Argeș chindia FC Arges Superliga
Data publicarii: Luni 23 Ianuarie 2023, 18:59
Data actualizarii: Luni 23 Ianuarie 2023, 18:58

Chindia Târgoviște și FC Argeș au încheiat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din etapa a 22-a din Superliga României.

Chindia Târgoviște - FC Argeș 1-1

Final de meci!

• Toni Petrea

Minutul 85 - Ocazie pentru Chindia Târgoviște! Neguț șutează puternic de la marginea careului, iar mingea trece foarte aproape de bara transversală.

Minutul 66 - Ocazie pentru FC Argeș! Zebic șutează puternic de la 10-12 m, dar Cătălin Căbuz are o intervenție foarte bună și respinge mingea în lateral.

Minutul 54- GOOOL FC Argeș! Gol Căbuz iese greșit din poartă, degajează mingea într-un coechipier, dar sare la Garita, care înscrie cu poarta goală.

A început repriza secundă!

Final de primă repriză!

Minutul 43 - GOOOL Chindia Târgoviște! Cristi Neguț deschide scorul pentru gazde, cu un șut la colțul lung, de la marginea careului.

Minutul 32 - Ocazie pentru Chindia Târgoviște! Șerban șutează cu interiorul, de la marginea careului, iar mingea trece puțin peste vinclul porții.

Minutul 22 - Ocazie pentru Chindia Târgoviște! Căpuşă șutează puternic, dar Straton respinge foarte bine de lângă bară.

A început partida!

După trei înfrângeri consecutive în Superligă, Chindia are nevoie de o victorie în prima etapă din 2023 pentru a se distanța de zona retrogradabilă. Târgoviștenii au ajuns pe locul 14, cu 21 de puncte, și sunt la un singur punct de penultima clasată, UTA Arad.

Chindia - FC Argeș, ora 17:00, LIVE TEXT. Toni Petrea se duelează cu Marius Croitoru

De partea cealaltă, FC Argeș este pe locul 12, cu 23 de puncte după 21 de etape, și poate urca pe locul nouă în cazul unui succes la Ploiești cu formația pregătită de Toni Petrea.

FC Argeș nu-l va avea pe bancă pe Marius Croitoru, care a primit patru etape de suspendare pentru că nu are licența PRO.

„Băieții s-au pregătit bine în toată această perioadă. Ne așteaptă o partidă grea, cu un adversar preocupat să joace fotbal. Sper ca suprafața de joc să fie bună la ora meciului.

Avem și câteva întăriri, Marco Dulca e de-ai casei, nu e o problemă de adaptare pentru el, Perianu – un jucător despre care cred că ne va ajuta. Sper ca până la finalul perioadei de transferuri să mai aducem ceva.

Va fi o luptă strânsă, echipele au făcut multe mutări. Pentru 2023, îmi doresc să ne menținem în Liga 1”, a spus Toni Petrea, înaintea meciului cu FC Argeș.