Chiajna - FCSB 0-0 | "Vine Dudelange si rade de noi" Meme Stoica, IRONII la adresa CFR-ului dupa egalul cu Concordia! "Credeam ca e firma de biscuiti"

Data publicarii: Marti 19 Februarie 2019, 09:28
Data actualizarii: Marti 19 Februarie 2019, 09:41

FCSB a facut 0-0 cu Chiajna, iar arbitrul este acuzat ca nu a acordat un penalty clar echipei lui Becali.

FCSB nu a reusit sa invinga Concordia la Chiajna, iar dupa meci tabara stelista a explodat si a acuzat greseala grava de arbitraj la faultul asupra lui Dennis Man.

Cea mai vehementa reactie a avut-o Mihai Stoica. Directorul sportiv al celor de la FCSB a luat foc la iesirea de pe stadion si a facut o paralela intre cat de usor primesc adversarele stelistilor lovituri de la 11 metri si cate astfel de lovituri le sunt refuzate jucatorilor lui Teja.

Mai mult, Meme a ironizat si CFR-ul in legatura cu faptul ca a pierdut cu Dudelange in play-off-ul Europa League.

"Nu prea pot sa vorbesc de joc, pentru ca pe un teren sintetic, singurul din tara, cine stie din ce generatie o fi... Sigur, nu sunt scuze, normal ar fi trebuit sa castige. Dar, cum sa castigi in conditiile unui asemenea arbitraj. Este revoltator! Va rog foarte mult sa faceti un colaj cu penalty-ul pe care il primeste Craiova in meciul cu Hermannstadt, cu penalty-ul pe care il primeste la meciul cu Gaz Metan Medias in ultimul minut de joc CFR, la o simulare a lui Ionita. Iar noi avem penalty clar, iar Cojocaru refuza sa dicteze lovitura de pedeapsa, refuza sa elimine jucatorii de la Chiajna. Nu am vazut pana acum arbitru care nu vrea sa dea drumul la joc. Ar fi trebuit sa-si dea singur cartonas galben pentru ca tragea de timp. Arbitru sa traga de timp, asta am vazut astazi. Dar, cand ai penalty in prelungiri si arbitrul refuza, ce sanse sa ai sa te bati la campionat?

Si-atunci, sa mergem sa jucam cu Dudelange si asta o sa se intample. O sa vina Dudelange si o sa rada de noi. Ca la un moment dat, in dubla cu marea campioana a Romaniei era 5-0 pentru Dudelange! Nici nu stiam, am crezut ca e vreo firma de biscuiti. Asta e problema.

O sa se spuna ca fac presiuni inaintea meciului cu Craiova. Eu stiu doar ca unii rateaza mai multe penalty-uri decat primesc alte echipe. Stiu ca nu e in regula ce se intampla", a spus Mihai Stoica dupa meci.

Meme a continuat razboiul cu arbitrul si pe retelele de socializare, acolo unde a continuat si ironiile cu privire la Dudelange.

"In prelungirile jocului cu Mediașul, se dicteaza penalty pt CFR in urma simularii lui Ionita.

In prelungirile jocului cu Chiajna, noua ni se refuza un penalty clar in urma unui fault asupra lui Dennis Man.

Ca ar fi trebuit sa jucam 11 contra 9 nici nu mai conteaza. Asa cum nu conteaza ca toti expertii in arbitraj au ajuns la concluzia ca am fost dezavantajati.

Vestea buna e ca Dudelange e pe locul 3 in competitia interna. Le-a fost greu pe doua fronturi", a scris Mihai Stoica pe pagina sa de Facebook.