VIDEO Charalambous pregătește "șah la Rege". Cum a reacționat antrenorul de la FCSB când a fost întrebat despre Hagi

Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Sambata 16 Septembrie 2023, 13:44
Data actualizarii: Sambata 16 Septembrie 2023, 14:40

Farul - FCSB e duminică, de la 21:45, într-o partidă a Superligii contând pentru runda a noua.

Farul Constanța, campioana en-titre a Superligii, va primi vizita lui FCSB, vicecampioana României, pe stadionul de la Ovidiu, duminică seară. În clasament, diferența dintre cele două echipe e de nouă puncte. FCSB se situează pe primul loc cu 18 puncte, în timp ce Farul Constanța se află pe a 11-a poziție cu nouă puncte.

Elias Charalambous se teme

Elias Charalambous, antrenorul roș-albaștrilor, a făcut referire într-o conferință de presă care a avut loc sâmbătă la meciul care a decis titlul din sezonul trecut. În penultima etapă a ply-off-ului, la Ovidiu, FCSB conducea la pauză, scor 2-0, dar trupa lui Gică Hagi a întors rezultatul în repriza a doua, scor 3-2.

• Elias Charalambous

Charalambous a mai comunicat faptul că locul din clasament ocupat de "marinari" nu le reflectă adevărata valoare.

"Nu trebuie să revenim la ce a fost (n.r.: - meciul cu Farul din play-off-ul trecut). Este un alt meci, un meci diferit și trebuie să ne concentrăm la el. Trecutul e trecut. Trebuie să vedem acum cum să câștigăm cele trei puncte. Nu știu cum vor aborda ei jocul. Cel mai important pentru mine e cum îl abordăm noi. Repet, poziția din clasament nu reflectă imaginea reală a acestei echipe.

Sunt mult mai buni decât locul ocupat. Mâine depinde de atitudinea noastră și de cum vom aborda jocul. Pregătim meciul în cel mai bun mod posibil și analizăm dversarii.

Nu e vorba despre domnul Hagi, ci despre întreaga echipă a Farului. Cred că Farul este la fel. Au jucători buni, același antrenor. Mereu e dificil să joci cu Farul, mai ales la Constanța. Știm asta și trebuie să fim concentrați 100%", a declarat Elias Charalambous, într-o conferință de presă.