CFR Cluj FC National Sorin Cartu Superliga
Data publicarii: Luni 05 Martie 2007, 11:29
Data actualizarii: Luni 05 Martie 2007, 11:29
CFR CLUJ A INVINS LA BUCURESTI

CFR Cluj a reusit sa invinga in deplasare, scor 1-0, lanterna rosie a campionatului, FC Nationali.
Portughezul Silva a reusit singurul gol al meciului in minutul 84, cand a reluat cu capul o centrare de pe partea dreapta, invingandul plasat pe Eugen Nae.
Aproape de finalul primei reprize, jucatorul nationalului, Herea, a ratat singur cu portarul Stancioiu, atragandu-si apostrofari de la antrenorul Sorin Cartu, care la randul sau, nu a ratat panourile publicitare, daramand unul cu piciorul.
De asemenea, fanii echipei FC National, au afisat bannere cu mesaje atacatorii, la adresa presedintelui Iacov: "FC National nu este doar o afacere, pe care sa o mutu tu in alt oras!" si "Iacov pleaca!".
Astfel, echipa lui Bergodi, a profitat de esecul Stelei si, impreuna cu Rapid, a urcat pe pozitia secunda a podiumului "alaturi de ros-albastrii".