CFR 5 - 0 UTA!!!

Data publicarii: Sambata 14 Aprilie 2007, 16:08
Data actualizarii: Sambata 14 Aprilie 2007, 16:08
CLUJENII AU REZOLVAT MECIUL INCA DIN PRIMELE 25 DE MINUTE!

CFR a deschis scorul prin Adrian Anca, in urma unei lovituri de cap. Dupa 20 de minute este deja 2 la 0, dupa ce Panin a inscris cu un sut de la 25 de metri si se pare ca "visinii" vor zburda pe langa Batrana Doamna! Al treilea gol a venit dupa doar 25 de minute. Pantera Semedo a marcat printr-un sut plasat! Ramaneti pe Sport.ro pentru a vedea desfasurarea evenimentelor de pe "Gruia".
Semedo reuseste dubla dupa un lant de erori ale oaspetilor. portughezul a reia din careu si duce scorul la 4-0.
Surdu marcheaza pentru 5-0 si CFR castiga deocamdata duelul la distanta cu Steaua si Rapid, aratind ca-si merita pozitia din clasament!
Rezultat final in Gruia, CFR - UTA 5:0 si Clujul pune 8 puncte intre ei si urmaritorii Steaua si Rapid, dar se si apropie la 7 puncte de Dinamo! In timp ce la Bistrita se striga demisia, Bergodi pare sa fi castigat definitiv increderea suporterilor.