Ce a făcut echipa lui Cosmin Olăroiu în campionat

Cosmin Olaroiu Sharjah UAE League Superliga Cosmin Olăroiu
Data publicarii: Duminica 08 Octombrie 2023, 21:15
Data actualizarii: Duminica 08 Octombrie 2023, 21:14

Cosmin Olăroiu (54 de ani) se află la Sharjah din noiembrie 2021.

Antrenorul a bifat până acum 76 de prezențe pe banca tehnică a arabilor și a înregistrat o medie de 1.93 puncte pe meci, conform statisticilor oferite de site-ul de specialitate Transfermarkt.

Al Sharjah s-a duelat în etapa a cincea din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite, UAE League, cu Emirates Club, echipă care se află pe locul 11 în startul sezonului.

Formația dirijată de Cosmin Olăroiu a câștigat cu 3-1 în deplasare, pe stadionul „Emirates Club” din Ras al Khaimah. La centru a fost arbitrul Al Mulla din Sudan.

Sebastian Tagliabue a deschis scorul pentru Sharjah în minutul 10 al meciului. Silva Lithierry a restabilit egalitatea în minutul 36, iar Tagliabue a realizat „dubla” în minutul 45+8.

În repriza secundă, Majed Almherzi i-a pasat decisiv lui Moussa Marega, care a dus scorul la 3-1 și a închis tabela de marcaj în minutul 90+3 al meciului de pe „Emirates Club”.

Sharjah, în campionat

După cinci etape disputate în primul eșalon al Arabiei Saudite, Sharjah se situează pe locul cinci cu nouă puncte. În consecință, echipa pregătită de Cosmin Olăroiu a bifat trei victorii și două rezultate negative.