VIDEO Ce a declarat Gigi Becali după succesul categoric obținut de FCSB în fața lui Sepsi OSK

Data publicarii: Luni 25 Septembrie 2023, 11:33
Data actualizarii: Luni 25 Septembrie 2023, 12:13

FCSB a învins-o pe Sepsi OSK cu scorul de 5-2, în deplasare, într-un meci din etapa a zecea a Superligii de fotbal.

Adrian Şut (6) a deschis scorul cu un şut de la peste 25 de metri, iar Darius Olaru (11) l-a majorat cu o execuţie superbă, preluare cu dreptul şi şut din voleu cu stângul din afara careului.

Sepsi OSK a redus din diferenţă după pauză, prin Pavol Safranko (51), din centrarea lui Roland Varga, dar FCSB a refăcut diferența prin reuşita lui Florinel Coman (57).

Isnik Alimi (61) a marcat din nou pentru gazde, dar liderul din campionat a mai punctat de două ori, prin Octavian Popescu (69) şi prin Damjan Djokovic (75 - penalty), după ce Alexandru Băluţă a fost faultat în careu de Florin Ştefan.

La FCSB, Ionuţ Panţîru a intrat pe teren în minutul 83 în locul lui Risto Radunovic. Sepsi OSK a pierdut al doilea meci consecutive în acest campionat.

Reacția lui Gigi Becali după Sepsi OSK - FCSB 2-5

Patronul de la FCSB a renunțat la declarațiile în stilul caracteristic, explicând că nu vrea să se întoarcă împotriva lui, iar echipa să facă vreo eroare în cursa pentru titlu.

"Mi-e teamă că ne aduceți echipe și scoate Dawa roșu. Mai bine ne vedem de treaba noastră, smeriți, capul sus și capul jos când dăm câte cinci.

Cu Sepsi îmi era cât de cât teamă, e echipă valoroasă, joacă bine fotbal. Noi le-am dat cinci, am jucat lejer și sunt încântat. Ce să-mi placă? Mi-a plăcut că am controlat jocul numai noi. Ocazii peste ocazii. Și când ne-am retras, tot plecam și aveam ocazii să dăm gol", a spus Gigi Becali, la conferință.