Dinamo a facut DIS-TRU-GE-RE! 2 penalty-uri, dubla Grigore! Dinamo 6-0 U Cluj! Danciu-gol a jucat cu capul spart, dar a avut calcaiul MAGIC!

Dinamo Gigi Multescu Ionel Danciulescu U Cluj Superliga
Data publicarii: Vineri 23 August 2013, 22:55
Data actualizarii: Vineri 23 August 2013, 23:21

Dinamo 6-0 U Cluj | Game, set si meci pentru trupa lui Multescu. Negoita trebuie sa il ierte si sa nu-l mai dea afara, dupa ce cainii au facut scorul campionatului!

Live Text:

Min 90+2. FINAL DE MECI! Dinamo 6-0 U Cluj!

Min 88. Probleme pentru Dinamo! :) Tabela nu are loc pentru atatia marcatori, asa ca numele lor nu mai apar :))

Min 85. GOOL Dinamo! Rotariu face 6-0, dupa o centrare venita de la Rus!

Min 83. Intra Rotariu in locul lui Curtea

Min 82. Iese Grecu, intra Filip

Min 78. Iese Balint, intra Danciulescu, la Dinamo

Min 69. GOOL Dinamo! Danciulescu primeste in careu, paseaza din viteza, cu calcaiul, iar Curtean vine din spate si suteaza imparabil! 5-0!

Min 67. Matei se face putin de ras: incearca un sut puternic, insa rateaza complet. Primeste aplauzele lui Danciulescu

Min 60. Ultima schimbare la U Cluj: Calcan in locul lui Cristocea

Min 58. GOOL Dinamo! 4-0, Luchin inscrie cu capul, dupa un corner!

Min 56. Ursu cu Borza, inca o modificare la clujeni.

Min 53. Iese Dedu, intre Ene, la U Cluj.

Min 52. Matei primeste perfect de la Danciulescu, insa trage direct in portar

Min 46. Niculescu scoate sutul lui Curtean, incomodat in prima faza de Abrudan! Era sa fie 4-0 pentru Dinamo!

Min 45. Pauza in Stefan cel Mare, 3-0 dupa 45 de minute!

Min 44. GOOL Dinamo! 3-0, dupa ce Grigore transforma penalty-ul!

Min 43. Matei e faultat in careu, se da 11 metri!

Min 36. Contra puternica intre Matei si Mendy, insa arbitrul nu da nimic!

Min 29. GOOL Dinamo! Boubacar face 2-0 cu un sut de la 18 metri, din prima! Doua goluri in doua minute!

Min 28. GOOL Dinamo! Grigore face 1-0 de la 11 metri! Intre timp, Danciulescu e bandajat, are capul spart!

Min 27. Danciulescu preia in careu, trece mingea peste portar si e faultat! Penalty!

Min 19. Tarnacop trage in blocaj, din cativa metri!

Min 14. Dedu are inca o mare ocazie! Primeste la linia careului mare si trage puternic, la o palma peste bara transversala!

Min 11. Balgradean prinde mingea, fara prea mari emotii, dupa sutul lui Tarnacop!

Min 5. Cristocea scapa singur si e blocat in ultima clipa de Rus, in careu!

Min 2. Ratare uriasa a celor de la U Cluj! Borza da peste din doar 8 metri!

Echipele de start:

Dinamo: Balgradean - Rus, Luchin, Grigore, Grecu - Elton, Boubacar - Matei, Curtean, Lazar - Danciulescu
Rezerve: Naumovski, Thicot, Durimel, Filip, Rotariu, Balint, Pape
Antrenor: Gigi Multescu

"U" Cluj: Niculescu - Abrudan, Balde, Neag, Mendy - Bucsa, Ad. Popa II - Tarnacop, Cristocea, Borza - Dedu
Antrenor: Ionel Ganea
Rezerve: Dolha, Szilagyi, Calcan, Ursu, Prescura, Kovacs, M. Ene