Glasgow Rangers Brondby Superliga Ianis Hagi
Iosif Pintilie
Data publicarii: Joi 04 Noiembrie 2021, 21:35
Data actualizarii: Joi 04 Noiembrie 2021, 22:11

Ianis Hagi a adus un punct important pentru Rangers în deplasarea de la Brondby, încheiată cu scorul de 1-1.

Din articol

Danezii au deschis scorul, grație unui autogol, în prelungirile primehi reprize. Gerrard l-a introdus în partea secundă pe Ianis Hagi, iar acesta nu a dezamăgit.

Românul a primit o pasă excelentă din partea lui Kent, a rămas singur în careu și a tras pe jos la colțul lung. Portarul advers a rămas fără replică.

• Ianis Hagi

Lyon și-a asigurat, matematic, calificarea în fazele eliminatorii ale Europa League. Sparta Praga, echipa lui Florin Niță, rămâne pe locul doi, cu patru puncte, la egalitate cu Rangers. Brondby, cu două puncte, completează grupa.

Brondby - Rangers 1-1

Minutul 90+4: Final de meci!

Minutul 77: GOOOL Rangers! IIanis Hagi primește o pasă excelentă din partea lui Kent, rămâne singur în careu și trage pe jos la colțul lung. Portarul advers a rămas fără replică.

Minutul 56: Ianis Hagi a intrat pe teren în locul lui Arfield.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+2: Pauză!

Minutul 45+1: GOOOL Brondby! Danezii punctează înainte de pauză, grație unui autogol semnat de Uhre.

Minutul 1: Fluier de start!

Brondby: Hermansen - Rosted, Maxso, Tshiembe - Bruus, Cappis, Radosevic, Frendrup, Mensah - Uhre, Hedlund

Rezerve: Mikkelsen - Gammelby, Heggheim, Greve, Pavlovic, Riveros, Fallenius, Divkovic, Ben Silmane, Hendriksen, Singh, Borkeeiet

Rangers: McGregor - Tavernier, Balogun, Goldson, Barisic - Sakala, Kamara, Davis, Arfield - Aribo, Morelos

Rezerve: McCrorie, McLaughlin, Bassey, Lundstram, Hagi, Kent, Patterson, Bacuna, Wright, Roofe, Kelly

După înfrângerile cu Lyon și Sparta Praga, dar și victoria din tur cu Brondby, Rangers caută a doua victorie din faza grupelor. Cu o victorie, campioana Scoției ar fi aproape sigură, cel puțin de locul trei în grupă, care duce în turuj de baraj al Conference League.

Ianis Hagi este anunțat titular în duelul cu campioana en-titre a Danemarcei. În campiuonat, Brondby nu stă foarte bine, fiind pe locul șase, la 13 puncte distanță de liderul Midtjylland.

Steven Gerrard a dus echipa până în optimi în sezonul precedent, unde a fost eliminat de Slavia Praga. Antrenorul care a scris istorie pentru Liverpool, ca jucător, speră să ducă echipa mai departe în competiție.