VIDEO ”Arma secretă” a lui Gerrard! Ianis Hagi, gol după nici 20 de minute în meciul cu Brondby

Ianis Hagi brondby - rangers rangers Campionate externe
Data publicarii: Joi 04 Noiembrie 2021, 21:28
Data actualizarii: Joi 04 Noiembrie 2021, 21:54

Ianis Hagi a fost introdus în repriza secundă a meciului dintre Brondby și Rangers, și a reușit să marcheze, în minutul 77, golul egalizator.

La scorul de 1-0 pentru danezi, românul a primit o pasă excelentă din partea lui Kent, a rămas singur în careu și a tras pe jos la colțul lung. Portarul advers a rămas fără replică.

Pentru Hagi a fost al treilea gol marcat în 15 partide pentru Rangers în acest sezon. La această cifră se mai adaugă și trei assist-rui, în toate competițiile.

• Ianis Hagi

Cota de piață a lui Ianis Hagi a ajuns la 6,5 milioane de euro, potrivit Transfermarkt.

Ianis Hagi, punct mare pentru Rangers în Europa League

Lyon și-a asigurat, matematic, calificarea în fazele eliminatorii ale Europa League. Sparta Praga, echipa lui Florin Niță, rămâne pe locul doi, cu patru puncte, la egalitate cu Rangers. Brondby, cu două puncte, completează grupa.

Sparta Praga (acasă) și Lyon (deplasare) sunt ultimele adversare ale celor de la Rangers din grupa de Europa League.