Borcea: "Nu mai avem sanse la titlu! Am jucat prost si am avut un gol valabil anulat!"

Cristi Borcea Dinamo pandurii tg jiu Superliga
Data publicarii: Joi 08 Aprilie 2010, 22:56
Data actualizarii: Vineri 09 Aprilie 2010, 00:17

Pandurii 0-0 Dinamo |  Reactii:

Talnar: "Trebuia sa avem 3-0 la pauza!"
Cristi Munteanu: "Arbitrajul a fost de doi lei!"
Dinu: "Dinamo este in scadere de turatie! Nu am avut nicio ocazie clara!"
Cartu: "Dinamo a dominat!"

Dinamo a ratat sansa de a urca pe 3 in clasament, iar Borcea e furios! Seful lui Dinamo anunta ca echipa sa nu mai are sanse la titlu!

"Nu mai avem nicio sansa la titlu. Prima repriza am jucat bine, in a doua a am avut un joc execrabil. Am avut un gol valabil anulat plus presiunea artificiala creata.

Acum trebuie sa ne concentram sa terminam in primele cinci locuri.

Degeaba am castigat in derby-uri si am condus cu CFR si Urziceni, am jucat bine, dar am pierdut cu echipele mici.

In ultima vreme, ultimele campionate le-am pierdut cu astfel de formatii cand nu am reusit sa ne concentram. CFR este favorita la titlu", a declarat Cristi Borcea  dupa meci.

Din pacate, azi am ratat cateva situatii, am dat si un gol perfect valabil, care ne-a fost anulat. Am intalnit o echipa motivata, dar puteam invinge fara probleme.

Poate i-am privit de sus, vom analiza ce s-a intamplat azi si sper ca aceste ratari sa nu ne mai priveze de victorii in urmatoarele partide.

Pierdem puncte cu mare usurinta, ar fi trebuit sa avem 2 sau 3 la 0 dupa primele 45 de minute. Avem o serie buna, insa lipsa de concentrare ne costa", a spus Cornel Talnar la gsptv.

Sorin Cartu crede ca echipa sa a dominat partida, insa a avut ghinion la finalizare.

"In prima repriza a dominat Dinamo, atat fizic, cat si tactic si tehnic. Daca ar fi marcat nu se stie cum se desfasura meciul in continuare.

In partea a doua am avut si noi cateva situatii de a inscrie. Sunt multumit de cum au jucat fotbalistii mei, ne batem mai departe pentru evitarea retrogradarii.

Dinamo este o echipa a momentului, care joaca bine. Rezultatul este echitabil", a spus Cartu.

"Am pierdut doua puncte mari, insa arbitrajul a fost de doi lei. Am avut un gol valabil anulat aiurea, plus ghinion.

Nu este o scuza, dar s-a gresit mereu contra noastra. Titlul? Ne jucam sansa pana la capat", a spus Cristi Munteanu.

"Dinamo este in scadere de turatie. Paradoxal, Dinamo are multe jocuri cu Talnar pe banca in care nu a pierdut, dar in seara asta nu am avut nici o ocazie clara. Doar pe final, la Cristea.

Andrei Cristea nu a mai avut inspiratia de altadata. Torje a avut 4-5 executii in care a pierdut mingi. Marius Niculae a fost destul de greoi, insa nici nu a avut mingi.

Si Bostina, cand a intrat, a pierdut majoritatea mingilor. Si Diabate a avut ezitari", a declarat Cornel Dinu la gsptv.