Blatistul Gritti a profitat de Reghe de la Steaua! Cum a trantit meciuri cu COTA 1000, desi spunea ca e curat! Alte 30 de partide MURDARE!

Laurentiu Reghecampf gritti Petrolul Ploiesti Steaua Bucuresti Superliga
Data publicarii: Marti 29 Mai 2012, 11:22
Data actualizarii: Marti 29 Mai 2012, 11:18

Portarul celor de la Petrolul a fost arestat in timp ce se afla in vacanta, pentru asociere criminala cu scopul de a insela si frauda sportiva.

Prima data a fost intrebat de blaturi de reporterii unei televiziuni din Elvetia, imediat dupa meciul cu Rapid, 0-2 . A spus ca nu stie nimic si ca a fost in Italia pana de curand, deci putea fi "saltat", daca ar fi facut ceva.

Acum chiar s-a intamplat ca politia sa-l ridice chiar din Italia, cand se afla in vacanta, scrie Prosport.

Gritti are 32 de ani si si-a reziliat contractul cu Petrolul in urma cu cateva zile. omul care l-a adus la Ploiesti spune ca s-a accidentat grav si de aceea a rupt intelegerea cu Petrolul, insa medicul nu stie nimic de accidentare.

Italienii au anchetat relatiile lui Gritti cu lumea fotbalului si au vazut ca portarul a ajutat la trucarea a peste 30 de partide din Italia si Elvetia, cu ajutorul clanului "Tiganii".

In Romania, portarul a aparat numai in 3 partide, toate suspecte: 1-2 cu Vaslui, cu cota mare la 1 pauza, 2 final (cota 28), 0-2 cu Rapid si 3-4 cu Chiajna, tot 1 pauza, 2 final, cu rasturnare mare de scor si cota 1000.

La cel mai dubios meci dintre cele 3, cu Chiajna, Gritti a profitat de stilul Chiajnei, ofensiv, cand echipa era antrenata de Reghecampf si a incasat 3 goluri in 9 minute.