EXCLUSIV Becali nu vrea să audă! Ce a mai interzis la FCSB: ”Dacă aud un antrenor de-al meu că spune asta, îl dau afară imediat!”

Gigi Becali FCSB Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Joi 14 Aprilie 2022, 10:46
Data actualizarii: Joi 14 Aprilie 2022, 10:49

Gigi Becali nu este de acord cu jocul agresiv și are cuvinte de laudă pentru Istvan Kovacs, unul dintre cei mai bine cotați centrali români.

Patronul celor de la FCSB a avut un răspuns categoric cu privire la antrenorii care impun un joc agresiv: ”Dacă aud la un antrenor de-al meu că zice asta, îl dau afară imediat!”

„Kovacs, ce? Nu e cel mai bun? Hațegan e mai bun pentru că el a urmărit tot timpul adevărul. A lucrat în lumină, adevăr și dreptate. Kovacs e valoros. De aia când greșea el eu eram supărat. El e prea valoros ca să greșească. Bine, să dea Domnul să fie corect și drept. Un arbitru valoros când face o singură greșeală, merge.

Bă, dar când vezi joc agresiv și nu dai niciun galben, cum a fost meciul trecut? Dă-le galben din prima repriză să nu ne mai rupă picioarele! Că nu suntem la hochei! Ce e aia cu călcat pe gleznă? Eu dacă aud la un antrenor de-al meu că zice 'Îi rupem! Îi călcăm pe gleznă!' îl dau afară imediat. Ce e asta, mă?”, a spus Gigi Becali, la emisiunea Ora Exactă în Sport.

FCSB, din nou în cursa pentru titlu

Echipa lui Toni Petrea a profitat de înfrângerea suferită de liderul CFR Cluj și a ajuns la cinci puncte distanță în clasamentul play-off-ului. FCSB a câștigat fără drept de apel duelul cu FC Voluntari, 4-0, și pare pregătită să amenințe prima poziție în clasamentul Ligii 1.

Scorul a fost deschis de Darius Olaru, în minutul 5 al partidei, iar în minutul 26, Ianis Stoica a mărit avantajul echipei sale, stabilind și rezultatul la pauză. Repriza a doua a fost dominată tot de gruparea roș-albastră, iar în minutul 70 a marcat și Florin Tănase. Căpitanul a realizat „dubla” opt minute mai târziu, închizând astfel tabela de marcaj.

După etapa cu numărul 4, CFR Cluj este lider în play-off cu 45 de puncte, urmată de FCSB, aflată la cinci lungimi distanță. Universitatea Craiova închide podiumul, având 36 de puncte.