Basarab Panduru o ironizează pe FCSB, după remiza cu Universitatea Craiova

FCSB - Universitatea Craiova Basarab Panduru etapa 1 play-out Superliga Superliga Jovan Markovic și Basarab Panduru
Data publicarii: Sambata 18 Martie 2023, 22:45
Data actualizarii: Sambata 18 Martie 2023, 22:45

Cele două echipe s-au întâlnit în prima etapă din play-off-ul Superligii.

Universitatea Craiova a deschis scorul în prima repriză, însă FCSB a revenit în partea secundă și a reușit să restabilească egalitatea. Chiar și așa, tabela a rămas la fel până la finalul meciului, iar ambele echipe au împărțit punctele.

Fostul internațional român, Basarab Panduru, a vorbit despre partida de pe Arena Națională și a precizat faptul că în prima repriză nu i-a văzut deloc pe jucătorii FCSB-ului remarcându-se pe teren.

„M-a deranjat aşteptarea asta. N-am mai avut răbdare. La 20:45 am făcut reclamaţie la Interpol să apară cei de la FCSB pe teren. În prima repriză, da, i-a sechestrat cineva, n-au ieşit în prima repriză pe teren. Au apărut în minutul 53. O primă repriză dominată cap coadă de Craiova, puternică, a stat bine pe teren, a făcut pressing. Nu le-au dat nicio şansă, au fost mai buni în prima repriză. Mama mea ce gol a marcat Markovic! E golul lui. Preia dintre doi jucători, trece de toată lumea şi ce gol marchează!

Cred că de atunci când se aruncă autul e o problemă, e Şut acolo. Sorescu are grijă dacă cumva îi dă pasă lui Ivan. Pe Dawa l-am mai văzut cu mâinile la spate, nu ştiu cine îi zice să ţină mâinile la spate. La Botoşani ţin minte că a căzut în cap la o fază când stătea cu mâinile la spate. Cristea e depăşit uşor şi el. Să fiu corect şi cu Markovic, că ce face nu prea face multă lume”, a spus Basarab Panduru, potrivit Orange Sport.

FCSB - Universitatea Craiova 1-1

Jovan Markovic a deschis scorul în minutul 32 al meciului, după o fază splendidă din interiorul careului „roș-albaștrilor”. Malcom Edjouma a restabilit egalitatea în minutul 66, în urma unei centrări excelente oferite de Risto Radunovic.

Tabela a rămas nemodificată până la fluierul de final al arbitrului Florin Andrei, iar cele două echipe au împărțit punctele în prima confruntare din prima etapă a play-off-ului Superligii.