Barcelona a revenit si face spectacol!

Data publicarii: Sambata 11 August 2007, 21:05
Data actualizarii: Sambata 11 August 2007, 21:05
BARCELONA - HONG KONG 4-0
Da, extraterestrii s-au intors la viata - Barca, pentru prima data cu Ronaldinho, Henry soi Etoo in acelasi 11 a impresionat in China unde a dat 4 goluri si a facut un show ca pe vremea cand domina Europa. Cu Ronaldinho, Henry si Etoo in prima echipa, alaturi de jucatorii de 30 de milioane Abidal si Yaya Toure , Barca a deschos scorul prin veteranul Xavi.

Meciul a fost aminat o zi de taifunul din Asia,  iar spectatyorii au aplaudat Barca cu umbrlele in mina. Pina la pauza, Etoo si Henry, din pasa camerunezului au majorat diferenta unei Barcelone " mai ofensive ca niciodata cum scrie cotidianul catalan sport. Duap pauza, senzatia din Mexi, crescuta la juniorii Barcei, mexicanul Giovani l-a inlocuit pe Rinaldinho si a dominat scena. A marcat golul de 4-0 si a creat alte doua faze spectacol pentru o echipa gata sa cucereasca din Europa. Barcelona, editia revuzatuta si adaugita 2008.