CFR Cluj ionut cioinac Liga I Poli Iasi Superliga "Baaa, v-am facut campioni! Aplaudati, nu injurati" Cioinac de la Iasi, conflict cu suporterii CFR-ului dupa meciul din Gruia
Data publicarii: Vineri 19 Octombrie 2018, 23:23
Data actualizarii: Vineri 19 Octombrie 2018, 23:28

CFR Cluj a invins-o cu 1-0 pe Poli Iasi, in Gruia, si a urcat provizoriu pe primul loc al Ligii I. Andrei Muresan a inscris unicul gol al partidei.

CFR Cluj a invins-o cu greu pe Poli Iasi. Andrei Muresan a marcat unicul gol al partidei in prima repriza, dupa un corner. Iasiul a dominat serios repriza secunda, dar nu a reusit sa deschida apararea lui Conceicao.

La final, jucatorii Iasiului au fost huiduiti in drumul catre vestiare de cativa fani ai CFR-ului. Capitanul Ionut Cioinac s-a luat la harta cu ei.

Cioinac le-a strigat suporterilor care ii injurau pe jucatorii Iasiului ca "Poli a facut CFR-ul campioana", amintind de faptul ca iesenii au invins FCSB intr-un meci decisiv pentru titlu.

"Baaa, v-am facut campioni! Aplaudati, nu injurati", le-a strigat Cioinac clujenilor.