Stoichita, multumit de Karamyeni: "Au jucat bine, imi plac!"

Data publicarii: Vineri 05 Februarie 2010, 19:28
Data actualizarii: Vineri 05 Februarie 2010, 19:59

Steaua 1-1 NK Rijeka | Fratii Karamyan au debutat la Steaua in meciul amical cu croatii de la NK Rijeka, insa nu au reusit mare lucru. Arman spune ca vrea sa dea la fel de multe goluri ca la Timisoara, insa pentru asta, suporterii trebuie sa mai astepte.

- Arman: "Avem nevoie de timp pentru acomodare!"

"E primul meci, nu pot sa joci extraordinar. Incet, incet, trebuie sa ne punem la punct si vom juca mai bine. Am fost primiti foarte bine aici. Toti ne-au urat bun-venit. E o atmosfera extraordianara.

Nu mai conteaza cat a durat pana am venit, conteaza doar sa jucam bine si sa luam titlul. Vrem sa marcam cat mai multe goluri pentru Steaua, la fel cum o faceam cu fratele meu la Timisoara. Eu cand intru in teren imi vad de treaba, nu ma intereseaza cine e in tribuna." a declarat Arman Karamyan la finalul meciului.

Stoichita: "Steaua joaca bine. Imi plac Karamyenii"

“Steaua joaca bine. Sunt multimit de a doua repriza. Imi plac Karamyenii. Nu contruim cum trebuie in zona apararii. In a doua repriza cand au intrat cei care sunt obisnuiti sa joace am inceput sa avem ocazii. In seara asta vine un jucator, in zilele urmatoare mai vine unul. Deocamdata nu avem prospetime si e normal sa fie asa. E bine ca avem potenta.

Maine ma duc sa mai vad un meci, iar apoi sa ma ocup de antrenamentul de dupamiaza. Urziceniul, Rapidul si Timisoara au jucat bine. Pe Dinamo nu i-am vazut. O sa ma duc sa-i vad si pe ei ca sa pot sa-i laud”, a spus Mihai Stoichita.

Argaseala: "Incercam sa luam cei mai buni jucatori si speram sa se cunoasca la final"

" A fost un meci de pregatire, n-am prins decit finalul primei reprize si a doua repriza. Imi era dor de baieti, pacat ca am ajuns tarziu. Incercam sa luam cei mai buni jucatori si speram sa se cunoasca la final. Ne urmarim si adversarele, de ce n-am face asta daca avem posibilitatea. Vedem si noi cam ce jucatori au adus, ce calitati au", a spus Valeriu Argaseala