Salvati de Szekely! Steaua 1-1 Rijeka! Vezi fazele meciului!

NK Rijeka Steaua Superliga
Data publicarii: Vineri 05 Februarie 2010, 17:30
Data actualizarii: Vineri 05 Februarie 2010, 19:24

Steaua a terminat la egalitate, scor 1-1, in cel de-al treilea meci de pregatire disputat in Antalya.

Becali, primit cu miel si branza in Antalya! :)

Steaua a avut probleme serioase cu echipa aflata pe locul 9 in prima liga croata. In prima repriza, Stoichita i-a aruncat pe fratii Karamyan, dar si pe Tudela sau Jelev, noile achizitii din Ghencea.

Antrenorul Stelei a incercat un 4-3-3 ofensiv, insa experimentul a fost un esec total. Croatii au dominat si au avut ocazii mai mari in prima repriza. Acestia au profitat inainte de pauza de gafa lui Tudela, care le-a adus deschiderea scorului.

Stoichita a schimbat liniile in repriza a doua si a revenit la clasicul 4-4-2. Szekely a marcat iar stelistii au avut ocazii numeroase. Astfel, Stoichita s-ahotarat, In retur, Steaua va juca 4-4-2 iar Tudela isi va cauta echipa.

Echipa de start a Stelei: Zapata – Jelev, Tudose, Baciu -  Artiom Karamyan, Toja, Tudela, Arman Karamyan - Nicolita, Tanase, Kapetanos.

LIVE TEXT

FINAL meci. Steaua 1-1 NK Rijeka.
Min 90: Stancu reuseste o faza superba in careul advers, ii trimite lui Surdu insa acesta rateaza sutul.
Min 82: Szekely centreza perfect in careu de pe parta dreapta, Bicfalvi apare la 7 metri si reia periculos, insa portarul advers respinge.
Min 78: Stelistii scapa cu fata curata, dupa un corner al croatilor.
Min 77: Baciu trimite pasa la Tatarusanu, portarul Stelei iese in afara careului, pierde mingea si isi faulteaza adversarul.
Min 77: Golanski centreaza in careu, croatii rasping si fug pe contraatac.
Min 73: Croatii scapa pe contraatac, fostul rapidist Djalovic preia pe partea stanga si suteaza peste.
Min 71: Szekely suteaza de la 18 metri lateral stanga direct in out pe partea opusa.
Min 70: Szekely trece din preluare de un adversar la marginea careului, este faultat si Steaua are lovitura libera. Executa Szekely.
Min 64: Karamyan este gasit in careu de Szekely, insa armeanul se balbaie si pierde mingea in pozitie buna de sut.
Min 63: Artiom Karamyan revine pe teren, desi a fost schimbat la pauza, in locul lui Banel.
Min 61: Szekely suteaza spre vinclu insa rateaza de putin.
Min 60: Stancu recupereaza o minge in jumatatea adversa, avanseaza spre careu, insa este faultat. Lovitura libera de la 20 de metri executata de Szekely!
Min 55: GOL Steaua! Surdu reia aiurea cu capul o centrare a lui Stancu, mingea ajunge la Szekely, care reia in plasa pe langa portarul advers.
Min 50: Janos Szekely patrunde pe dreapta, centreaza la 6 metri, adversarii resping.
Min 48: Tot croatii incep in atac! Tatarusanu respinge un sut periculos de la distanta!
Min 46: Au intrat Tatarusanu, Golanski, Plesan, Ov Petre, Petre Marin, Surdu, Stancu
PAUZA
Min 44: GOL Rijeka! Tudela degajeaza direct intr-un adversar in 6 metri si mingea intra in poarta!
Min 40: Meciul Stelei este in continuare neinteresat pentru Becali, care ia masa impreuna cu Argaseala in tribuna. Sefii Stelei au fost intampinati cu miel, branza si masline de turci.
Min 40: Artiom Karamyan este angajat bine pe partea stanga, greseste preluarea si centreaza gresit catre Kapetanos.
Min 34: Sut al croatilor de la 30 de metri, Zapata retine fara emotii.
Min 33: Tudela si Jelev scapa o minge la 30 de metri de propria poarta, Toja revine din spate si faulteaza un adversar. Columbianul este avertizat.
Min 31: Craotii au lovitura libera de la 30 de metri, mingea se duce in zid, apoi este retrimisa pe langa poarta lui Zapata.
Min 30: Artiom Karamyan centreaza bine in careu, Arman, Kapetanos si Tanase rateaza reluarea,.
Min 28: Tudela face o faza frumoasa la centrul terenului, il lanseaza pe Arman Karamyan pe partea stanga, insa acesta nu este atent si scapa mingea.
Min 25: Gigi Becali a ajuns la stadion, insa nu se uita la meci. Seful Stelei da interviuri.
Min 23: Inca o ocazie pentru Rijeka! Lovitura de cap din 6 metri, Zapata respinge greu in corner.
Min 22: Cea mai periculoasa ocazie a meciului o au croatii! Baciu isi scapa adversarul din marcaj, acesta patrunde si suteaza in Zapata.
Min 20: Arman Karamyan trece mingea printre picioarele unui adversar si este placat de acesta. Tanase executa in careu lovitura liberam, fundasii resping.
Min 17: Tanase preia o minge la 16 metri, suteaza in forta, mingea trece printre Kapetanos si Arman Karamyan si iese in aut de poarta.
Min 14: Kapetanos recupereaza o minge in jumatatea adversa, ii paseaza lui Arman Karamyan, acesta ii recentreaza insa grecul sare peste minge si adversarii resping.
Min 12: Artpom Karamyan executa, mingea ajunge la Banel, care reia slab si portarul advers prinde.
Min 12: Jelev il gaseste perfect pe Arman Karamyan pe partea stanga, acesta incearca sa patrunda, insa este deposedat. Corner Steaua!
Min 10: Banel centreaza de pe partea dreapta in careu, mingea iese afara in aer si se fluiera aut de poarta.
Min 8: Steaua incearca sa intre in careul advers, Kapetanos pierde mingea la 16 metri.
Min 6: Croatii scapa periculos pe contraatac, Baciu revine in viteza si rezolva situatia.
Min 4: Croatii revin in atac, Zapata retine o centrare la 6 metri.
Min 3: Artiom Karamyan paseaza periculos spre Zapata, un adversar este aproape de interceptie, insa in cele din urma portarul Stelei respinge.
Min 1: A inceput meciul. Croatii au avut mingea de start.

Secundul nationalei Bulgariei a venit sa il vada Jelev.
Team-managerul de la Rapid, italianul Renzo Rossi, a venit sa-i vada pe stelisti.
Cativa suporteri stelisti au in tribuna bannere cu "La Multi ani Hagi"