Andrei Nicolescu a răbufnit la adresa lui Vassaras: ”Nu se mai poate”

andrei nicolescu Dinamo Kyros Vassaras Superliga Andrei Nicolescu
Data publicarii: Marti 19 Decembrie 2023, 16:33
Data actualizarii: Marti 19 Decembrie 2023, 16:32

Andrei Nicolescu, administratorul special al lui Dinamo București, a avut un discurs-manifest la adresa arbitrajului.

Luni dimineață, Comisia Centrală a Aribtrilor (CCA) a emis un comunicat în care președintele Kyros Vassaras a făcut câteva precizări cu privire la golul validat din Sepsi OSK - CFR Cluj, recunoscând faptul că arbitrii din camera VAR au comis o eroare.

Andrei Nicolescu nu a ezitat să-l ”certe” pe Kyors Vassaras și a evidențiat faptul că Dinamo ar fi meritat și ea un astfel de comunicat în urma unei posibile greșeli de arbitraj. De asemenea, administratorul special al ”câinilor” a mai precizat că încearcă să tragă semnale de alarmă și că nu caută scuze, ci doar ca Dinamo să fie tratată la fel ca celelalte cluburi.

”Fazele noastre sunt apreciate cu foarte multă lejeritate. Este un nou semnal de alarmă chestia asta că încă nu suntem apreciați ca toți ceilalți participanți la competiție, ceea ce nu poate decât să ne supere, pentru că nu se poate ca tratamentul să fie diferențiat pe echipe. Nu se poate ca domnul Vassaras să iasă pentru anumite echipe și să răspundă, să își ceară scuze.

Și pe alte echipe să le ignore total. Nu e normal ca un astfel de tratament să se întâmple într-o competiție în care toate competitoarele au aceleași drepturi. Merita și Dinamo un răspuns.

La meciul de aseară a fost penalty clar în minutul 14, mai clar decât cel pe care l-am primit la Oradea împotriva noastră, în minutul 95. Nu aștept nicio scuză, aștept să fim tratați în mod egal cu ceilalți participanți la competiție. Încerc, în continuare, să trag semnale de alarmă”, a spus Andrei Nicolescu, potrivit PlaySport.

FC Botoșani - Dinamo 0-2

Goncalo Gregorio a deschis scorul în prima parte a meciului, mai exact în minutul 23, ca Hakim Abdallah să închidă tabela de marcaj pe final, în minutul 90, și să aducă trei puncte importante pentru ”câini”.

Pentru Dinamo urmează meciul cu FC Voluntari vineri, 22 decembrie, de la ora 20:30, în timp ce FC Botoșani va face deplasarea vineri, de la 17:30, la Galați, pentru ultimul joc din acest an, cu Oțelul.