"Al treilea gol a fost de CNN!" Dinamovistul Multescu il poate DA AFARA pe Ciobotariu! Ce sfaturi are pentru "caini"

Gigi Multescu Dinamo Petrolul Ploiesti Superliga
Data publicarii: Sambata 07 Aprilie 2012, 21:44
Data actualizarii: Sambata 07 Aprilie 2012, 21:50

Dinamo 1-3 Petrolul / Multescu e aproape sa salveze Petrolul de la retrogradare dupa o noua victorie de senzatie, de data asta in Stefan cel Mare in fata echipei sale de suflet.

"Am spus dinaintea meciului ca avem sanse reale sa scoatem un punct la Dinamo, nu ma asteptam insa la acest scor. Ma asteptam sa fie mai echilibrat meciul. Am fost mai buni, la pauza am reparat ceea ce nu mergea bine in prima repriza, cand am facut si multe greseli. In repriza a doua, din momentul in care am marcat, totul a mers bine pentru noi.

E o satisfactie extraordinara pentru mine sa pun lucurile la punct care nu mergeau la echipa, e o satisfactie profesionala, nu imi fac insa un titlu de glorie din asta, din a demite un antrenor, nu imi propun asta. La Dinamo cred ca in iarna lucrurile nu au fost facute ca lumea, pentru ca in repriza a doua au cazut fizic.

Al treilea gol al nostru e de CNN, e vorba de valoarea jucatorului, nu am ce comenta. Am schimbat sistemul de joc si cu trei varfuri am dominat total jocul in repriza a doua", a spus Multescu.