Adrian Mutu, nemulțumit după victoria cu FCU Craiova: "Nu vreau să vorbesc despre obiectivele finale"

Adrian Mutu CFR Cluj FCU Craiova Superliga Adrian Mutu
Data publicarii: Sambata 17 Februarie 2024, 23:56
Data actualizarii: Duminica 18 Februarie 2024, 00:06

CFR Cluj a învins-o pe FCU Craiova cu scorul de 3-1, în deplasare, într-un meci din etapa a 26-a a Superligii.

Oaspeţii au deschis scorul prin Omar El Kaddouri (13), aflat la prima reuşită în Superligă, după o ieşire greşită a portarului Ionuţ Gurău. Craiovenii au egalat prin William Baeten (40), cu un şut din voleu de la circa 18 metri, dar CFR Cluj a intrat în avantaj la pauză, graţie golului marcat de Daniel Bîrligea (45+3). Mijlocaşul Karlo Muhar (90+1) a închis tabela, cu un şut de la 16 metri.

Adrian Mutu are trei victorii în patru etape ca antrenor al echipei clujene. FCU Craiova are o victorie şi patru eşecuri în ultimele cinci etape.

Ce a declarat Adrian Mutu după FCU Craiova - CFR Cluj 1-3

Tehnicianul ardelenilor a declarat că este mulțumit pentru victorie, însă a fost deranjat de numeroasele ocazii ratate de elevii săi.

"Sunt mulțumit de rezultat și de atitudinea băieților. Singurul lucru care mă nemulțumește este nefructificarea ocaziilor, de aceea am fost și puțin supărat la pauză. Au marcat la singura ocazie pe care au avut-o. Eram puțin supărat, pentru că am avut nevoie de multe ocazii pentru a marca.

Trebuie să rămânem concentrați, e bună victoria, ținem aproape de Rapid și FCSB. Nu vreau să vorbesc despre obiectivele finale. Continuitatea rezultatelor pozitive este cel mai importantă. Avem valoarea necesară pentru a putea câștiga fiecare meci. La nivel de joc îmbunătățim, atitudinea e bună, ne trebuie atenție în anumite momente. Trebuie să fac treabă, de asta am fost adus aici.

Va fi un play-off pe cinste. Fiecare echipă își dorește să fie cât mai sus, cele două echipe din fața noastră au un anumit avantaj, dar ne jucăm șansa", a declarat Adrian Mutu, la finalul meciului.