Adrian Mititelu s-a dezlănțuit pe rețelele de socializare după egalul lui FCU cu Poli Iași: „Demisia! Incompetență”

Adrian Mititelu FCU Craiova Poli Iasi Superliga Adrian Mititelu
Data publicarii: Duminica 22 Octombrie 2023, 18:49
Data actualizarii: Duminica 22 Octombrie 2023, 18:52

FCU Craiova a smuls un punct in extremis pe terenul lui Poli Iași, în etapa cu numărul 13 din Superliga, după un gol marcat de Ibrahim în minutele de prelungire.

După punctul norocos obținut de echipa sa, Adrian Mititelu a făcut iureș pe rețelele de socializare, dar nu la adresa jucătorilor săi, ci la adresa arbitrajului.

Patronul FCU i-a cerut demisia lui Kyros Vassaras, președintele CCA, pe motiv de incompetență.

„VASARASS, DEMISIA! Motive: Incompetenta! Arbitrajul este MULT MAI RAU decat in vremurile de trista amintire! Administrarea arbitrajului in fotbalul romanesc se dovedeste a fi una foarte proasta”, a scris Adrian Mititelu, finanțator FCU Craiova, pe Facebook.

Probabil finanțatorul lui FCU a fost deranjat de faptul că „centralul” Ilian Dima, după intervenția lui Szabolcs Kovacs din camera VAR, l-a iertat pe Ionuț Ailenei (portarul lui Poli Iași) de un cartonaț roșu, apoi i-a arătat al doilea „galben” lui Leo Lacroix (FCU Craiova).

Poli Iași - FCU Craiova, scor 1-1

În urma rezultatului de egalitate, FCU Craiova rămâne pe locul 11 cu 14 puncte (patru victorii, două rezultate de egalitate și șapte înfrângeri), în timp ce Poli Iași a urcat pe locul nouă cu 15 puncte (patru câștiguri, trei remize, șase eșecuri).

În următoarea etapă, ieșenii se vor duela cu Dinamo București vineri, 27 octombrie, de la ora 20:30. De cealaltă parte, FCU Craiova o va înfrunta „acasă” pe UTA Arad duminică, 29 octombrie, de la ora 14:00.