Adrian Mititelu dezvăluie: ”I-am făcut o ofertă de nerefuzat”

Adrian Mititelu FCU Craiova Superliga Superliga Adrian Mititelu, patron FC U Craiova
Data publicarii: Marti 19 Decembrie 2023, 21:48
Data actualizarii: Marti 19 Decembrie 2023, 21:47

FCU Craiova a câștigat în ultimul meci din campionat, împotriva celor de la Petrolul Ploiești, cu 2-0.

Cele două echipe s-au confruntat în etapa #21 din primul eșalon al României, pe stadionul ”Ion Oblemenco” din Bănie. La finalul celor 90 de minute, FCU Craiova a înregistrat toate cele trei puncte.

După meci, Adrian Mititelu a fost întrebat la zona mixtă Yassine Bahassa se va duce la FCSB. Patronul celor de la FCU Craiova a precizat că i-a făcut o ofertă fotbalistului pentru a-și prelungi înțelegerea cu oltenii, doar că francezul încă nu a dat un răspuns.

”(n.r. - Bahassa se duce la FCSB?) Nu ştiu, nu cred. Bahassa e sub contract cu noi până în 30 iunie 2024. I-am făcut o ofertă de nerefuzat, dar se pare că n-a fost atât de nerefuzat că ne-a refuzat sau cel puţin nu ne-a răspuns la ea. Probabil altcineva i-a dat mai mult. Asta e.

Probabil că de la 1 august 2024 va putea juca la orice echipă îşi doreşte el şi sperăm ca atunci când vine din vacanţă să înţeleagă că acest club i-a oferit foarte mult, i-a oferit posibilitatea să se afirme, să se remarce.

Ştiţi cum e? Sunt unii impresari care vor dintr-un jucător să-şi facă vilă, să-şi ia casă, să-şi ia apartament în Dubai”, a spus Adrian Mititelu la zona mixtă după FCU Craiova - Petrolul Ploiești.

Yassine Bahassa se află la FCU Craiova din iulie 2022. Cotat la 700.000 de euro, conform site-urilor de specialitate, francezul a înscris până acum șapte goluri și a oferit 11 assist-uri în 60 de meciuri din toate competițiile în care a îmbrăcat echipamentul oltenilor.

FCU Craiova - Petrolul Ploiești 2-0

A fost show în Bănie la FCU Craiova - Petrolul Ploiești. Ratări, ocazii, gafe, dar și goluri s-au înregistrat în partida de pe ”Ion Oblemenco” din etapa #21 din primul eșalon al României.

În minutul 78, Vlad Achim a deschis scorul din pasa lui Matheus Mascarenhas, iar Vladislav Blănuță a închis tabela de marcaj în minutul 90, marcând golul cu numărul doi pentru olteni.