Adi Ilie știe ce trebuia să facă Mihai Rotaru la Universitatea Craiova: "Din câte știu eu"

Universitatea Craiova adi ilie Mihai Rotaru Superliga Adrian Ilie
Data publicarii: Joi 26 Octombrie 2023, 21:31
Data actualizarii: Joi 26 Octombrie 2023, 21:36

Oltenii se află pe locul patru în clasament.

După 13 etape desfășurate în primul eșalon al Superligii României, Universitatea Craiova se află pe a patra poziție cu 22 de puncte. În consecință, trupa din Bănie a înregistrat șase victorii, patru rezultate de egalitate și trei înfrângeri.

Adi Ilie a vorbit despre situația de la Universitatea Craiova și a subliniat faptul că patronul echipei, Mihai Rotaru, ar fi trebuit să-i pună o clauză mult mai mare de reziliere lui Laurențiu Reghecampf, pentru a nu-l pierde în timpul stagiunii.

„Îl dai afară pe Neagoe și îl aduci pe Reghecampf. Pune-i o clauză de 300.000 de euro, dar să plece la sfârșitul campionatului că eu de-asta te-am adus, nu?

Pune-i 3 milioane dacă tot vrei să pleci în timpul campionatului și când se termină campionatul pune-i 200.000, dar hai să ne atingem obiectivul pe care îl vrem.

Din câte știu eu vor să câștige campionatul. Că dacă vor să se bată la retrogradare nu e problemă”, a spus Adi Ilie, potrivit Fanatik

Universitatea Craiova, în ultima etapă

• Universitatea Craiova a pierdut pe teren propriu cu Petrolul Ploiești, scor 1-3

După o primă repriză tăcută, Musi a deschis scorul în minutul 57, iar Grozav a majorat diferența în minutul 70. Kurtic a marcat pentru olteni din penalty în minutul 74, însă „lupii galbeni” au revenit la două goluri diferență în minutul 90+1, grație reușitei lui Huja.

În următoarea etapă, Universitatea Craiova se va duela cu Rapid București duminică, 29 octombrie, de la ora 20:30, în timp ce Petrolul Ploiești o va înfrunta pe FCSB sâmbătă, 28 octombrie, de la ora 20:30.