Vaslui 1-2 Dinamo (Jovanovic / Danciulescu, Bratu)

Dinamo LIVE Vaslui Superliga
Data publicarii: Sambata 13 Septembrie 2008, 18:55
Data actualizarii: Sambata 13 Septembrie 2008, 20:53

BD salveaza "prostituata". Porumboiu a fost in culmea fericirii dupa golul lui Jovanovic, dar si-a vazut arse "granele" de gurile de foc ale "cainilor".

90' Bratu da lovitura si aduce victoria lui Dinamo, in primul minut de prelungiri
88'Terenul ingreuneaza mult constructia dinamovistilor, care sunt mai proaspeti pe finalul de meci.
88'Centrare din corner a lui Thiago, Goian recentreaza, insa arbitrul dicteaza fault in atac la Julio Cesar.
86'Schimbare Ljubinkovic ii lasa locul lui Adrian Gheorghiu.
85'Thiago obtine o lovitura libera din partea stanga de atac a dinamovistilor. Tot brazilianul centreaza, mingea este respinsa de Jovanovic si ajunge la Bostina, care trimite pe langa poarta.
84'Schimbare Rednic intareste defensiva. Goian ii ia locul lui Marius Niculae.
83'Niculae incerca o "foarfeca" pe spate. Mingea este trimisa slab, direct in bratele lui Kuciak.
83'Tamas respinge cu capul, in ultimul moment, o centrare de pe partea dreapta a vasluienilor.
80'Bratu incearca un sut din intoarcere, de la 25 de metri. Kuciak este la post.
78'Schimbare Nemanja Jovanovic este inlocuit de Marius Matei.
78'Thiago centreaza in fata portii, iar Canu respinge din fata lui Danciulescu.
77'Dinamovistii controleaza meciul printr-o posesie prelungita, insa nu reusesc sa pericliteze poarta gazdelor.
75'Bratu incearca o deviere pentru Danciulescu, insa "decarul" lui Dinamo rateaza startul.
74'Bratu are o incursiune in banda stanga, isi depaseste adversarul in viteza si trage din unghi in plasa laterala.
73'Bostina incearca o pasa filtranta, insa isi surprinde si colegii cu executia sa.
70'Schimbare Aliuta este inlocuit de Petar Jovanovic.
69'Thiago incearca o lansare pentru Bratu, insa tehnica il tradeaza si mingea ajunge la Kuciak.
68'Bratu trimite cu capul pe langa poarta, dupa o centrare a lui Pulhac.
65'N'Doye obtine o lovitura libera de la 25 de metri, lateral stanga. Genchev trage in zidul dinamovist.
64'Cartonas galben Buhus este avertizat dupa un fault asupra lui Bratu.
61: Danciulescu aduce egalul dupa o serie de ezitari ale vasluienilor
60'Bratu este lansat de Thiago in banda stanga, insa centrarea sa este respinsa in corner.
58'Schimbare Bratu intra in locul lui Diakite.
57'Ljubinkovic este lansat in careul advers de Genchev. Sarbul cade dupa un duel cu Pulhac, insa nu se acorda nimic.
56'Ljubinkovic suteaza de la 20 de metri, dupa o combinatie cu Temwanjera, mingea "sterge" transversala portii lui Lobont si trece peste.
55'Niculae obtine o lovitura libera de la 30 de metri, dupa un duel cu Canu.
53'Schimbare Thiago ii ia locul lui Torje.
51'Ljubinkovic incearca sa il surprinda pe Lobont cu un sut de la 40 de metri. Executia este nereusita.
49'Temwanjera suteaza din nou, insa Tamas respinge in corner.
49'Temwanjera trage din interiorul careului, pe deasupra portii lui Lobont.
48'Jocul este incalcit, la mijlocul terenului, Nicio echipa nu reuseste o posesie prelungita.
46'Inceput repriza a doua Vasluiul are lovitura de start.

45' Finalul primei reprize.
43'Aliuta incearca o pasa de 40 de metri pentru Temwanjera, insa Julio Cesar e la post si respinge in corner.
42'Canu se resimte dupa un duel cu Niculae, insa continua partida.
40'Vasluienii domina jocul la mijlocul terenului. Dinamovistii dau dovada de lipsa de inspiratie si nu reusesc sa lege mai mult de 3 pase.
39'Genchev isi incearca din nou norocul, de la 20 de metri, insa trimite mult peste poarta lui Lobont.
38'Bostina trimite de la 25 de metri, putin pe langa poarta lui Kuciak.
36'Aliuta isi demonstreaza virtuozitatea dupa o incursiune pe partea stanga, stopata de o interventie energica a lui Homei.
35'N'Doye incearca o lansare pentru Hugo Luz, insa mingea este trimisa prea puternic.
33'Genchev rateaza de putin tinta, dupa un sut de la 25 de metri. Mingea a trecut aproape de vinclul portii lui Lobont.
32'Dinamovistii combina in propria jumatate, sufocati de presingul vasluienilor.
31'Ljubinkovic incearca un sut de la 30 de metri, fara probleme pentru Lobont.
30'Kuciak retine din fata lui Julio Cesar, dupa un corner al "ros-albilor".
30'Dinamovistii incearca suturi din toate pozitiile, insa baloanele nu depasesc apararea moldovenilor.
29'Danciulescu incearca un sut din 11 metri, insa Canu intervine la sacrificiu si respinge.
28'Niculae inceara un sut de la 30 de metri, insa trimite mingea telefonat. Kuciak retine cu siguranta.
25'N'Doye trage de la 30 de metri, Lobont retine cu siguranta.
24'Torje il dribleaza pe Luz, centreaza, insa mingea este deviata de Canu in aut.
23'Genchev primeste cartonas galben dupa un fault dur la Niculae.
22'Lansare in adancime pentru Niculae, insa dinamovistul este oprit pentru un fault in atac asupra lui Canu.
21'Danciulescu rateaza o ocazie mare, dupa o balbaiala a defensivei adverse. Atacantul dinamovist a trimis din 12 metri pe langa poarta.
20'Dinamovistii incearca sa construiasca, insa gazdele se apara cu exactitate.
16'Aliuta il faulteaza pe Niculae in jumatatea vasluienilor. Atacantul dinamovist se resimte.
15'Centrare a lui Pulhac de pe partea stanga, deviata in corner de Buhus.
13'Temwanjera il depaseste pe Pulhac si suteaza din marginea careului mare peste poarta lui Lobont.
12'Torje cade in careu dupa un contact cu Luz, dar arbitrul lasa jocul sa continue.
10'Gol Jovanovic deschide scorul cu o lovitura de cap dupa centrarea perfecta a lui Aliuta de pe partea stanga. Eroarea de marcaj i-a apartinut lui Tamas.
9'Niculae trage de la 20 de metri, fara probleme pentru Kuciak.
9'Corner executat scurt, mingea revine la Cristea, care trage si mingea este deviata din nou in corner.
8'Executa acelasi Cristea, mingea este deviata de zid in corner.
8'Lovitura libera pentru Dinamo, de la 20 de metri, lateral stanga, dupa un fault asupra lui Cristea.
7'Danciulescu il faulteaza la mijlocul terenului pe Temwanjera.
7'Aliuta incearca o combinatie cu Temwanjera, insa Homei intervine la timp.
3'Vasluienii au inceput curajos partida si domina teritorial.