Pandurii 1-1 CS Otopeni(Tilinca/Yonchta)!

CS Otopeni Liga I LIVE Pandurii Targu Jiu Superliga
Data publicarii: Sambata 20 Septembrie 2008, 20:38
Data actualizarii: Sambata 20 Septembrie 2008, 22:58

Pandurii Targu Jiu nu a reusit sa invinga pe teren propriu pe CS Otopeni. Cele doua echipe au terminat la egalitate, 1-1, si situatia in clasament s-a agravat pentru ambele echipe.

Pandurii Targu Jiu aveau ocazia sa isi revina dupa inceputul dezastruos de campionat, insa echipa gorjeana nu a reusit nici de aceasta data sa castige. Elevii lui Neagoe au deshis scorul, insa Yonchta de la CS Otopenia egalat destul de repede, reusind sa aduca primul punct punct pentru nou-promovata. Scor final Pandurii-Otopeni 1-1, si ambele echipe raman sa se zbata in subsolul clasamentului.

Comentariul LIVE:
Min 84 Lovitura de colt pentru Pandurii. In cele din urma se dicteaza fault la portar, dupa o interventie neregulamentara asupra lui C. Munteanu
Min 76 Schimbare Junior, accidentat, este inlocuit de Kalle
Min 46 Schimbare: Neagoe a efectuat prima schimbare. Chibulcutean l-a inlocuit pe A. Rusu
Min 46 A inceput repriza secunda
Min 45+3 Final prima repriza Craciunescu Jr. pune capat primei reprize. La pauza scorul este egal, 1-1
Min 43 GOL Yontcha aduce egalarea pentru Otopeni. Camerunezul suteaza din vole, dintre doi fundasi, din afara careului. Yontcha a facut un stop pe piept apoi a sutat din vole, Stanca nu a avut nicio sansa. Gol superb
Min 38 Chiacu este la un pas de gol, dar balonul trimis din unghi de ex-dinamovist, din cativa metri, este respins de Stanca
Min 37 Cartonas galben Camerunezul Yontcha vede si el un galben, dupa un fault tare la Vancea
Min 36 Faza ciudata in careul Otopeniului, dupa o noua gafa colectiva a apararii. Balonul ajunge in plasa in cele din urma dar Craciunescu Jr. dicteaza fault în atac
Min 30 GOLTilinca deschide scorul pentru Pandurii
Min 22 Junior trimite si el de la 22 de metri, mingea sterge transversala lui Stanca
Min 20 Lovitura libera pentru Pandurii, putin lateral dreapta, de la 25 de metri. Capitanul gorjenilor a sutat puternic cu exteriorul, balonul a trecut putin pe langa vinclul din dreapta al portii celor de la CS Otopeni
Min 18 Replica celor de la Pandurii. Mandrean centreaza de pe partea dreapta, V. Simion reia din vole, din centrul careului, nemarcat, direct in bratele luI Munteanu
Min 14 Ocazie pentru CS Otopeni. Yontcha trimite de la aproape 30 de metri, Stanca se intinde si respinge în corner
Min 12 Centrare a lui Tremonti, de pe partea dreapta, Fl. Stanga e aproape de o interceptie, dar iese si respinge cu piciorul Cristi Munteanu
Min 10 O noua lovitura libera pentru oaspeti, de data aceasta mult mai aproape de poarta gorjenilor, la 22 de metri, pozitie centrala. Executa Chiacu, dar balonul loveste zidul si iese în corner
Min 5 Lovitura libera pentru CS Otopeni, de la 25 de metri. Junior trimite puternic, mult peste transversala lui Stanca.