Otopeni 1-2 Arges (Ganea / Tamesx2)

CS Otopeni FC Arges LIVE Superliga
Data publicarii: Vineri 12 Septembrie 2008, 20:05
Data actualizarii: Vineri 12 Septembrie 2008, 21:51

Otopeni: sapte etape si niciun punct. Arges: la a treia victorie! Tames eroul jocului. O singura intrebare: ce cauta Otopeniul in Liga lu Mitica?

90+3'Final meci Arbitrul pune capat partidei
90+2'Ocazie pentru Otopeni. Manea centreaza pe diagonala, dar la minge nu reuseste sa ajunga niciun jucator al Otopeniului
90'Margarit cade in careul Argesului, cere penalty, dar arbitrul face semne ca meciul poate sa continue
89'Jucatorul argesean este scos in afara terenului
89'Kamara ramane intins pe gazon, dupa un duel aerian cu Pana.
86'Otopeniul ataca in valuri poarta lui Bosneag in cautarea egalarii, dar fara rezultate notabile pe tabela
84'Ghita ramane intins pe gazon, dupa un contact cu un jucator al Otopeniului
80'Margarit reia cu capul de la 14 metri o centrare venita dintr-o lovitura libera, insa mingea trece pe langa poarta
78'Dulcea reia pe langa poarta o centrare venita din corner
77'Schimbare Intra Dulcea in locul lui Iordache, la FC Arges
76'Otopeniul alearga dupa egalara, dar apararea Argesului rezista si reuseste sa respinga atacurile elevilor lui Bucurescu
75'Margarit trage tare cu exteriorul , de la 18 metri, insa mingea se duce pe langa poarta.
72'Iordache trage din piruieta, de la 16 metri, insa mingea trece pe deaspura portii, dupa o faza frumoasa construita de argeseni
71'Schimbare Intra Ghita, iese Stan la Arges
70'Cartonas galben Margarit incaseaza si el cartonasul galben dupa ce il faulteaza din spate pe Kamara, intr-o actiune argesenii pornise pe contraatac
67'Gol Ganea reduce din diferenta
66'Scarlatache centreaza in careul argesean de pe partea dreapta, dar Bosneag retine cu siguranta
63'Cr. Constantin reai cu capul o centrare venita de pe partea dreapta, dar mingea trece peste poarta si scorul ramane 0 - 2.
62'Cartonas galben Cr. Tanase incaseaza cartonasul galben dupa un faul din spate asupra lui Kalle
61'Schimbare Intra Doman, iese V Stan la FC Arges
60'Nastasie trage la coltul scurt, dupa o pasa a lui Tames, din careu, dar Munteanu este la post si respinge cu genunchiul
59'Mircea Stan incearca o incursiune prin apararea Otopeniului, dar este oprit de Laurentiu Ivan
58'Scarlatache incearca o centrare care se duce inspre poarta lui Bosneag, dar mingea trece putin peste poarta.
55'Manea executa o lovitura de la 30 de metri, dar mingea trece pe deasupra portii aparate de Bosneag
54'Schimbare Iese Chiacu, destul de sters in acest meci si intra Manea la CS Otopeni 53'Scarlatache reuseste o incursiune pe partea dreapta, centreaza in careu, dar Bosneag prinde cu siguranta
51'Argesul a inceput mai bine aceasta repriza si pune presiune pe apararea Otopeniului
50'Dubla ocazie pentru Arges. Tanase suteaza de la 17 metri, Cristi Munteanu a respins pana la Tamas, care reia cu capul inspre poarta, dar acelasi Munteanu reuseste sa respinga din nou
47'Schimbare A iesit Ardeleanu, a intrat Jaime la Arges
46'Inceput repriza a doua Arbitrul a fluierat inceputul reprizei a doua

43' Tames dubleaza din penalty
39' Argesul deschide scorul prin sutul lui Tames
30'Ardeleanu il deposedeaza in ultima clipa pe Tames, acesta din urma ajungand in careul Otopeniului intr-o pozitie periculoasa
29'Tames bate o lovitura libera, de la 30 de metri, dar mingea ajunge in bratele lui Cristi Munteanu, dupa o deviere
28'Scarlatache suteaza de la 18 metri dupa o actiune personala, insa mingea se scurge pe langa poarta aparata de Bosneag
27'Iordache trage periculos de la 18 metri, lateral - dreapta, dar Munteanu respinge
26'Vali Negru respinge o centrare periculoasa a argesenilor, venita de pe partea dreapta
25'Lovitura libera pentru FC Arges incheiata cu o centrare a lui Tames, respinsa de apararea Otopeniului
18'Tames este prins in off-side
18'L. Ganea reuseste sa se despinda de fundasul de marcaj, dar este oprit in ultimul moment de Ivan
16'Liviu Ganea este din nou foarte aproape de a inscrie, insa Bosneag respinge sutul atacantului
15'Constantin centreaza periculos de pe partea stanga, insa Bazzi resinge atacul celor din Otopeni
14'Scarlatache paseaza lung pana la Chiacu, dar acesta scapa mingea in afara terenului
13'Cartonas galben Kalle incaseaza primul cartonas galben al acestei partide, dupa un fault dur
11'Ardeleanu respinge in ultimul moment o actiune construita de argeseni pe partea stanga.
10'Bazzi executa o lovitura libera indirecta, de la 30 de metri, dar apararea Otopeniului respinge
9'Tanase face o incursiune pe partea dreapta, dar Ardeleanu il opreste
7'Ocazie uriasa pentru Otopeni. Liviu Ganea trage in transversala de la 10 metri, lateral-stanga, dupa o actiune frumos construita
6'Balasa paseaza in adancime pentru Kamara, dar Munteanu ajunge primul la minge
5'Corner pentru Otopeni, incheiat cu reluarea lui Scarlatache peste poarta
4'Argesul este in atac, sunt opriti de faultul lui Iordache in atac
1'Inceput de joc Arbitrul fuluiera startul partidei