Craiova 3 - 2 Farul Constanta (Bird,Costea, Mitchell/Gerlem, Stoica(a))

Farul Constanta Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Sambata 09 August 2008, 17:46
Data actualizarii: Sambata 09 August 2008, 20:04

Meci nebun la Craiova unde echipa lui Mititelu a reusit sa invinga pe Farul cu 3-2 dupa ce a ratat doua penaltyuri si si-a dat un autogol.

Craiova a reusit sa ia cele 3 puncte in meciul cu Farul inainte de partida de foc de la Cluj cu CFR, desi glontul i-a trecut pe langa ureche.

Oamenii lui Napoli au inceput prost meciul cu constantenii: Bornescu a ratat un penalty acordat chiar in secunda 55. Michael Bird deschide scorul cu un sut plasat pe langa Vlas, iar cateva minute mai tarziu portarul Vlas apara penalty-ul trimis slab de Costea, primit dupa un fault la Prepelita.

In ultimul minut al primei reprize Farul egaleaza prin Gerlem. Un autogol al lui Stoica duce Farul in avantaj. Costea egealeaza pentru Craiova cu o executie de finete din suprafata de pedeapsa a Farului. In minutul 69 Mitchell este cel care aduce victoria Craiovei.

Universitatea Craiova: Bornescu - Rose, Mitchell, Gaman, Dananae - Dilevski, D. Stoica, Prepelita, Wobay - Baird, Costea

Farul Constanta: Vlas - Patrascu, Barbu, Schiopu, Farmache - Teekloh, Cruceru, Gerlem, Rusmir, Bacila - Gosic

Minutul 79: Farul ramane in 10, dupa ce Farmache primeste cel de-al doilea cartonas galben

Minutul 69: Mitchell readuce Craiova in avantaj cu o lovitura de cap din interiorul careului

Minutul 51: Craiova egaleaza! Costea inscrie un gol superb din foarfeca

Minutul 47: 2-1 pentru Farul. Stoica si-a bagat mingea in proprie poarta.

Minutul 45: Gerlem reuseseste sa aduca egalarea, scapand singur cu Bornescu.

Minutul 40: Craiova rateaza din nou din penalty. De aceasta data, mingea sutata de Costea este respinsa de portarul Vlas

Minutul 1: Craiova rateaza un penalty obtinut de Wobay si executat de Bornescu