International 2-4 Gaz Metan! (Gado 5, Neagu 74 / Silvasan 48, Dudita 74, Marovic 88, Kubala 90)

Gaz Metan Medias International Curtea de Arges Superliga
Data publicarii: Duminica 16 August 2009, 18:05
Data actualizarii: Duminica 16 August 2009, 20:02

VEZI AICI DESFASURAREA MECIULUI | Comenteaza meciul

Meci suberb cu 6 goluri intre Inter Curtea de Arges si Gaz Metan Medias in etapa a 3-a a Ligii I. International a deschis scorul in minutul 5 prin Gado, in minutul 48 Silvasan a egalat pentru Gaz Metan, pentru ca Dudita sa o duca pe Medias in avantaj in minutul 74.

In acelasi minutul Neagu a dus scorul la 2-2, moment in care s-a rupt totul. Gazul a marcat de doua ori in 2 minute, 88 si 90, prin Marovic si Kubala si invinge cu 4-2.

INTER CURTEA DE ARGES: 12. Popa, 2. C. Bacila, 3. Viera, 21. Chiriches, 25. Neagu, 5. E. Kone, 7. Radut, 14. Voiculet, 15. Gado, 11. Stoianof, 26. Jianu

Rezerve: 13. Pampea, 22. A. Filip, 6. Bier, 8. Vezan, 18. Cl. Ionescu II, 29. Itu, 27. Ciucur

GAZ METAN MEDIAS: 82. Vitca, 5. Kratochvil, 3. M. Radu, 25. Z. Markovici, 22. Parvulescu, 7. Kubala, 10. Todea, 15. Hoban, 27. Eric, 13. Silvasan, 99. Bud

Rezerve: 24. Butcha, 16. Zaharia, 8. Buzean, 6. Nohai, 12. A. Munteanu, 17. Dudita, 9. Boaru

LIVE TEXT:

Min 90: GOL GAZ METAN! Kubala duce scorul la 4-2!
Min 88: GOL GAZ METAN! Marko Marovic inscrie!
Min 74: GOL INTERNATIONAL! Alexandru George Neagu egaleaza imediat dupa ce Gaz Metan a marcat!
Min 74: GOL GAZ METAN! Dudita isi duce echipa in avantaj, dupa ce a sutat de la 11 metri.
Min 67: Kone trage intr-un fundas advers de la marginea careului.