Chicago Bulls le-a adus ghinion! Gloria Bistrita 0-2 CFR Cluj! Traore '39, Alcantara '79

CFR Cluj Gloria Bistrita Superliga
Data publicarii: Duminica 27 Septembrie 2009, 18:01
Data actualizarii: Duminica 27 Septembrie 2009, 20:30

CFR-ul a obtinut o victorie importanta pe terenul Gloriei Bistrita. Traore a deschis scorul la doar cateva minute dupa ce a intrat pe teren.

â–º Pandurii 2-3 Otelul (Pacurar '1, '22/ Antal '11, Paraschiv '67, '83)!

Gloria Bistrita
Albut- Sanmartean, Frasinescu, Nastase, Rus- Homei, Keita, Saceanu, Bajenaru- Coroian, Sinmartean
Antrenor: Sandu Tabarca

CFR Cluj
Claro- Panin, Cadu, Alcantara, Edimar- Culio, Muresan, Peralta, Deac- Dubarbier, Nei
Antrenor: Antonio Conceicao

Golurile au fost marcate de L. Traore '39 si Alcantara '79.

In minutul 39, Lacina Traore a fost lansat in careu de Gabriel Muresan, l-a driblat pe Albut si a trimis in poarta goala.

Hugo Alcantara a marcat in minutul 79, reluand in plasa o recentrare de la Gabriel Muresan.

Gabi Muresan a fost eliminat in minutul 81, pentru cumul de cartonase.

Directorul tehnic al Gloriei Bistrita, Florin Halagian, a purtat celebra sa sapca norocoasa cu Chicago Bulls, care i-a fost trimisa de la Bucuresti inainte de acest meci.

Fundasul Valentin Nastase a redebutat in Liga I dupa doi ani. El evoluase ultima oara pentru Dinamo in sezonul 2007/2008. Nastase a bifat cu CFR Cluj meciul 208 in primul esalon.

La meci au asistat circa 6.000 de spectatori, dintre care aproximativ 200 de suporteri clujeni.