CSM Poli Iasi 1-2 Voluntari | Capatana a inscris golul campionatului, cu un sut din propriul teren, dupa o mare gafa a lui Grahovac. Portarul a fost schimbat la pauza

Liga I Astra CSU Craiova Dinamo Steaua Superliga
Live Blog
Liga I, etapa a 13-a
Data publicarii: Duminica 23 Octombrie 2016, 18:03
Data actualizarii: Duminica 23 Octombrie 2016, 19:58

Urmarim si comentam impreuna meciurile etapei a 13-a din Liga I pe www.sport.ro si Facebook/Sport.ro

18:08 23 Oct
CSM Poli Iasi 1-2 Voluntari

Fazele cheie

Min 90 - GOOOL CSM Poli Iasi | Gazdele reduc din diferenta in ultimul minut de joc prin Piccioni

Min 34 - GOOOL Voluntari | Capatana inscrie golul campionatului, cu un sut din propriu teren, dupa o iesire proasta a lui Grahovac si o degajare foarte slaba

Min 32 - GOOOL Voluntari | Adiran Balan inscrie dintr-o lovitura libera

Echipele

CSM Poli Iasi: Grahovac - Voicu, Mihalache, Frasinescu, Tiganasu - Gheorghe, Mitic, Cretu, Badic - Boiciuc, Cristea
Rezerve: Caparco, Chelaru, Bosoi, Sato, Saric, Piccioni, Stefanescu

Voluntari: Balauru - Filipov, Balaur, Spahija, Acsinte - Capatana, Maftei, Marinescu - Balan, Cernat, Deac
Rezerve:
20:45 21 Oct
Viitorul 2-1 CFR Cluj

Min 84 - GOOOL CFR | Oaspetii reduc din diferenta prin Bud, care a inscris cu un sut din interiorul careului, dupa o pasa primita de la Paun

Min 45 - GOOOL Viitorul |
Chitu face 2-0 tot dintr-o lovitura de la 11 metri

Min 20 - GOOOL Viitorul
| Iancu deschide scorul dintr-un penalty

Echipele de start

Viitorul:
Ramniceanu - Benzar, Tiru, Boli, Brandan - Razvan Marin, Nedelcu, Dani Lopez - Chitu, Iancu, Fl. Coman
Rezerve: Buzbuchi, Carp, Mitache, Hodorogea, Purece, Stoica, Nimely

CFR Cluj: Marc - Rus, Larie, Horj, Peteleu - Gomelt, Nascimento - Sorsa, Juan Carlos, Nouvier - Bud
Rezerve: Vatca, Paun, Omrani, Ene, Chirita, Muresan, Camora
18:10 21 Oct
Chiajna 0-2 ACS Poli Timisoara

Min 90 - GOOOL ACS Poli
| Albu isi trimite mingea in propria poarta din cativa metri si oaspetii conduc cu 2-0

Min 81 - GOOOL ACS Poli | Draghici deschide scorul dupa o faza rara. Balgradean a degajat in el mai degraba pentru a-l face pe arbitru sa-i acorde galben, insa centralul a lasat jocul liber. Draghici a profitat de ricoseu si a trimis mingea in plasa

Chiajna: Balgradean - Feussi, Tincu, Albu, Bucurica - Gradinaru, Barboianu, Melinte, Buleica - M. Cristescu - M. Constantinescu
Rezerve: Draghia, Mamele, N. Rosu, Pena, Serediuc, Asanache, Ciobanu

ACS Poli: Straton - Straut, Bocsan, Seroni, Novak - Croitoru, Artean - Barbut, Doman, Draghici - LLorente
Rezerve: Curileac, Mailat, Santean, Carstocean, I. Rosu, Fridrich, Vraciu
18:08 21 Oct