Iasi 2-1 Otelul (Bratu, Balba / Ilie)

LIVE Otelul Galati Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Duminica 14 Septembrie 2008, 18:55
Data actualizarii: Duminica 14 Septembrie 2008, 20:58

Iasiul e la prima victorie in acest sezon. Dupa egalul de la Cluj, Poli incepe sa urce in clasament. Otelul pare in cadere, dupa ce in primele etape dominca Liga 1.

Final de meci
91'Cartonas galben Plesca ia si el galben dupa tragere de timp
90'3 minute de prelungire a aratat arbitrul
89'Tanasa rateaza ocazia de a mari avantajul iesenilor dupa ce a asteptat ca apararea Otelului sa revina, desi el era in pozitie fata in fata cu portarul
88'Cartonas galben Gavatorta incaseaza si el galben
87'Silviu Ilie creaza o faza periculoasa in careul iesenilor, dar arbitrul semnaleaza fault in atac
84'Gol Silviu Ilie reduce din diferenta fructificand o centrare de pe partea dreapa a lui Paraschiv.
81'Cartonas galben Ionut Balba incaseaza primul galben al partidei
79'Schimbare Ultima schimbare la Otelul. Salagean este inlocuit de Silviu Ilie
78'Salagean bate lovitura libera, dar mingea trece mult peste poarta
77'Paraschiv este faultat la 18 metri de poarta ieseana, lateral-dreapta.
75'Kolev iese din nou la 30 de metri pentru a degaja din fata lui Balba, aflat singur cu portarul galatean
74'Balba este surprins in off-side
72'Paraschiv executa o lovitura libera, de la 20 de metri. Mingea trece de zid, dar se duce pe langa poarta
70'Gol Balba marcheaza la putin timp dupa ce intra in teren, reusind sa trimita pe laga Kolev, dupa o gafa a aparari galatene
69'Schimbare Intra Balba, iese Bratu
68'Viveiros trage defectuos de la 16 metri, dintr-o pozitie foarte buna
67'Schimbare Iorga ii lasa locul in teren lui Vitaic
64'Pena centreaza in careu, dar apararea Iasiului reuseste sa respinga din fata atacantilor galateni
64'Kolev iese in afar careului si degajeaza mingea la o faza periculoasa pentru poarta sa
60'Paraschiv trece la un pas de egalare dupa ce suteaza peste poarta, de la 16 metri, din pozitie fata in fata cu portarul
58'Kolev reuseste sa-si salveze echipa in doua randuri, respingand de fiecare data din fata atacantilor ieseni
57'Schimbare Iese Oprea, intra Viveira la Iasi
53'Bernsjak centreaza din careul de 16 metri, dar mingea se duce in afar terenului
Schimbare Iese Munteanu, intra Gavartota la Iasi
Schimbare Iese Marian Tanasa, intra Carja la Otelul
46'Inceput repriza a doua

Final prima repriza
45+1'Iorga suteaza in forta de la 16 metri, Plesca retine cu siguranta
44'Gol Bratu transforma lovitura de la "11" metri, bate in dreapta lui Kolev, portarul Galatiului ghiceste coltul, dar nu a reusit sa respinga mingea
44'Pe reluari se vede clar ca fundasul galatean a faultat in afara careului, eroare grava de arbitraj
43'Cartonas rosu Nogo primeste rosu dupa ce faulteaza in careu, din postura de ultim aparator. Penalty pentru Iasi
41'Ciprian Tanasa paseaza in careu de pe partea dreapta, dar mingea este recuperata de galateni
39'Paseaza trimite o bolta peste apararea ieseana, dar niciun jucator galatean nu ajunge la minge
37'Otelul domina, dar fara sa puna probleme prea mari la poarta lui Plesca, e o dominare sterila
35'Viglianti bate din nou o lovitura libera, de la 18 metri, de pe partea stanga, insa Marian Tanasa nu reuseste sa reia periculos, desi era nemarcat
31'Viglianti executa o lovitura libera de pe partea stanga, insa mingea se duce direct in bratele lui Plesca
30'Meciul este blocat in zona de centru a terenului, se paseaza mult, jocul este incalcit 26'Ocazie monumentala pentru Otelul. Paraschiv suteaza din voleu din interiorul careului mare, pe centrul portii, insa Plesca reuseste sa respinga
24'Nogo primeste o pasa in lateral de la Paraschiv, dar jucatorul Otelului centreaza defectuos si mingea trece mult peste poarta
23'Bernsjak reuseste o incursiune periculoasa pe partea stanga, dar centrarea acestuia este respinsa de apararea galatenilor
21Viglianti executa o lovitura libera de la 25 de metri lateral-dreapta, la coltul lung, dar Plesca este pe faza si reuseste sa respinga
19'Iorga este lansat de Viglianti, dar jucatorul galatean preia mingea cu mana
18'Onut este surprins in off-side dupa ce a ramas singur cu portarul Otelului, la 6 metri de poarta
16'Gabriel Paraschiv incearca o centrare de pe partea stanga, insa mingea este trimisa in corner de un fundas iesean
14'Salagean centreaza de pe partea stanga, dupa ce a intors un adversar, dar mingea trimisa de acesta se scurge in aut de poarta
11'Otelul a inceput mai bine partida, elevii lui Grigoras pun presiune pe apararea Iasiului.
10'Bernsjak trimite o pasa pe culoar catre Tanasa, dar jucatorul Iasiului nu ajunge la minge
8'Sergiu Costin incearca un sut din voleu, de la 35 de metri, mingea capata o traiectorie ciudata si trece la o palma de bara transversala
6'Salagean centreaza de pe partea stanga, dar Plesca reuseste sa retina
5'Buta centreaza in careu, mingea este respina de apararea otelarilor in corner, dar tusierul arata aut de poarta
2'Paraschiv incearca o patrundere in careul iesenilor, dar este blocat de apararea polistilor. La acesta faza, Adrian Ilie a ramas intins pe gazon si este scos in fara terenului pentru ingrijiri medicale
1'Inceput de joc Aurelian Bogaciu fluiera startul partidei