Farul 1-1 Otelul (Chico / Vitaic)

Farul Constanta LIVE Otelul Galati Superliga
Data publicarii: Sambata 27 Septembrie 2008, 21:20
Data actualizarii: Sambata 27 Septembrie 2008, 23:00

Un meci jucat in anonimat si terminat la egalitate dupa golul anului reusit de Vitaic. Farul aduna 10 puncte , in timp ce Otelul are 14, cu care egaleaza Brasovul

90+4'Final meci Corpodean pune capat partidei Farul - Otelul, incheiata la egalitate, scor 1-1. Vitaici a adus egalarea pentru Otelul cu o reusita de la jumatatea terenului
90+3'Patrundere a lui Salagean in careul Farului, dupa un contra-atac, dar fundasul Otelului cade in careu. Corpodean nu dicteaza nimic
90'Partida se va prelungi cu 3 minute
90'Vitaici incearca un sut de la 25 de metri, peste poarta
89'Schimbare Grigoras muta si el. Il trimite pe teren pe Romeo Stancu, in locul lui Pena
88'Schimbare Alibec intra pe teren in locul lui Maxim
87'Sansa mare pentru Farul, irosita de Chico. Atacantul Farului il intoarce in careu pe un fundas galatean, dar trimite apoi mult peste poarta, din 10 metri
86'Maxim executa in forta o lovitura libera de la aproape 30 de metri, dar trimite mult peste poarta
83'Cartonas galben Meciul s-a incins. Viglianti este avertizat si el pentru o intrare tare
81'Schimbare Schimbare la Farul. Intra Gosic in locul lui Mendy
81'Cartonas galben Parvu are o intrare tare, prin alunecare, la Vitaici, jucatorul Farului primeste cartonas galben
80'Corner pentru Otelul, resping jucatorii Farului
77'Cartonas rosu Otelul ramane in 10 oameni. Bourceanu are o intrare cu piciorul stang foarte sus, dar il loveste cu dreptul pe un jucator al Farului. Corpodean ii arata direct rosu jucatorului de la Otelul, mai mult pentru intentie
75'Ocazie imensa pentru Otelul. Pena reia cu capul, Vlas scoate senzational
73'Otelul preseaza. Lovitura libera de pe partea stanga. Bate acelasi Vitaici, balonul cade in fata lui Vlas, care respinge destul de greu, dar indeparteaza apoi pericolul fundasii Farului
70: Vitaic inscrie senzational cu un sut din propriul teren
68'Salagean isi incearca din nou sutul de la distanta, dar de data aceasta trimite mult mai slab, mult peste poarta lui Vlas
65'Lovitura libera pentru Otelul, de pe partea dreapta. Nicio problema pentru Vlas
61'Ocazii mari pentru Otelul. Mai intai sutul lui Paraschiv este blocat in careu de un fundas al Constantei, apoi Vitaici reia senzational, din vole, dar scoate Vlas cu un reflex senzational
57'Sut defectuos al lui Chico, de la 25 de metri, pe langa poarta
56'Lovitura libera pentru Otelul, de la aproape 30 de metri. Executa Jelev, care trimite slab, balonul trece pe langa poarta Farului
55'Farmache suteaza din prima, de pe partea dreapta, aproape de limita careului mare. Balonul trece putin pe langa bara din stanga a lui Kolev
54'Actiune frumoasa de atac a Farului, Mendy incearca o reluare cu calcaiul, pentru un coechipier, in careul Galatiului, dar este anticipat de Jelev, care respinge
53'Tismanaru trimite din interiorul careului constantean, din intoarcere, retine Vlas fara probleme
52'Lansare pentru Mendy, Kolev iese in afara careului si respinge cu capul
51'Cartonas galben Schiopu este avrtizat pentru ca a intarziat reluarea balonului de catre galateni
49'Salagean trimite o "torpila" de la 25 de metri, boxeaza Vlas
49'Maxim este blocat la limita careului mare al Otelului, Voiculet continua faza dar suteaza pe langa poarta
47'Schimbare Schimbare la Otelul. Intra Tismanaru in locul lui Nogo
46'Inceput repriza a doua A inceput repriza secunda

45+1'Final prima repriza Corpodean pune capat primei reprize. Farul conduce cu 1-0, dupa reusita lui Chico din minutul 11
45'Prima repriza se va prelungi cu 1 minut
42'Maxim suteaza de la 20 de metri, retine Kolev fara probleme
42'Ocazie mare pentru Otelul. Lovitura libera de pe partea stanga, Paraschiv se inalta si reia dintre fundasii centrali ai Farului, balonul trece putin pe langa bara din stanga a lui Vlas
41'Cartonas galben Fatai primeste un galben, pentru ca nu a parasit destul de repede terenul de joc in momentul inlocuirii
40'Schimbare Schimbare si la Farul. Intra Parvu in locul lui Fatai
37'Centrarea lui Paraschiv, cu exteriorul, de pe partea stanga, trece prin afara spatiului de joc
36'S. Costin trimite mult pe langa poarta, din afara careului
34'Lovitura de colt pentru Otelul. Nogo reia cu capul, dintr-o pozitie incomoda, mult pe langa poarta
30'Centrarea lui Salagean, de pe partea stanga, este respinsa de Barbu
27'Schimbare Grigoras este dezamagit de aportul ofensiv al echipei sale si face prima schimbare. Intra Vitaici in locul lui Iovita
27'Sutul lui Rusmir, de la distanta, trece pe langa bara din dreapta a lui Kolev
26'Dupa un inceput bun de partida, meciul s-a mai calmat
21'Mendy incearca poarta de la mare distanta, dar balonul trece mult peste transversala lui Kolev
19'Patrundere a lui Paraschiv in careul constantean, pe partea stanga, dar jucatorul Otelului este blocat in ultimul moment de Barbu
15'Lovitura libera de pe partea stanga, pentru Otelul. Viglianti trimite lung, in careu, boxeaza Vlas
11'Gol Chico deschide scorul cu un sut de pe partea stanga, din interiorul careului. Balonul trece pe sub Kolev, care are si el o parte de vina la acest gol
10'Sansa mare pentru Farul. Chico, care nu se afla in offside, primeste o pasai in centrul careului galatean, dar este cu spatele la poarta si este deposedat pana la urma
9'Replica oaspetillor. Un sut centrare de pe partea stanga ocoleste de putin transversala lui Vlas, apoi sutul lui S. Costin trece pe langa poarta Farului
7'Inceputul partidei apartine gazdelor, care preseaza poarta Galatiului, insa fara vreo ocazie importanta
5'Lovitura libera de pe partea dreapta. Executa Mendy, care trimite in careu, si de data aceasta fundasii lui Grigoras sunt la post
3'Un nou corner pentru constanteni, resping fundasii Otelului
2'Chico il incearca pe Kolev cu un sut din afara careului, mingea este deviata putin si iese in corner. Galateni rezolva lovitura de colt
1'Inceput de joc Sorin Corpodean a fluierat inceputul partidei Farul - Otelul