Iasiul a facut spectacol la Constanta! Farul 0 - 3 Poli Iasi!

Farul Constanta Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Vineri 03 Aprilie 2009, 17:48
Data actualizarii: Vineri 03 Aprilie 2009, 19:53

Montiel, Bratu si Cristea au facut show la Constanta cu Farul!

Echipa Farul Constanta a pierdut, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 0-3 (0-0), meciul sustinut in compania formatiei Poli Iasi, primul al etapei a XXII-a a Ligii I.

In minutul 57, Montiel a marcat cu un sut deviat de la 22 de metri.
Poli Iasi si-a marit avantajul in minutul 72, cand, dupa o incursiune pe dreapta, Viveiros a centrat, iar Bratu a marcat din sase metri.
Andrei Cristea a marcat pentru scor de forfait in minutul 90+2, cu un sut plasat de la aproximativ 13 metri.

In repriza a doua, fanii echipei constantene au scandat: "Demisia" si "Mars la Dinamo". Imediat dupa golul al doilea al formatiei Poli Iasi, lumea a inceput sa plece de la stadion. De asemenea, spectatorii au scandat numele lui Petre Grigoras, fost antrenor la Farul si actual tehnician al formatiei Otelul Galati.

Farul Constanta: 1. G. Curca - 77. Matel, 23. Patrascu, 4. Rastovaci, 5. Vukomanovici - 7. Bacila, 11. Larie (18. Voiculet '59), 20. Rusmir, 10. Gerlem (9. Alibec '70) - 14. Nanu (85. Gosici '73), 13. Chico. Antrenor: Ion Marin.

Poli Iasi: 12. Plesca - 77. Buta, 23. Adr. Ilie, 28. Cr. Munteanu (3. Onut '51), 5. Pecnik (30. P. Jovanovici '65) - 16. Viveiros, 25. Milea (8. Ignatov '81), 19. Montiel, 18. Miclea - 13. Cr. Bratu, 10. A. Cristea. Antrenor: Cristiano Bergodi.
Cartonase galbene: Gerlem '37 / Bratu '72, A. Cristea '74