Prima victorie dupa 8 meciuri:Bistrita 2-0 Arges

FC Arges Gloria Bistrita LIVE Superliga
Data publicarii: Vineri 31 Octombrie 2008, 15:07
Data actualizarii: Vineri 31 Octombrie 2008, 17:11

Gloria Bistrita a intrerupt seria de opt meciuri fara victorie dupa ce a invins cu 2-0 pe FC Arges

Dubla lui Coroian din minutele '56 si '59 a adus victoria Bistritei dupa 6 infrangeri si 2 egaluri in ultimele 8 meciuri.

59: Gol Bistrita! Coroian reuseste dubla!
57'Gol Bistrita!!! Coroian a reluat perfect cu capul o centrare excelenta de pe partea dreapta!
53'Schimbare Sandu Negrean a iesit de pe teren. Hora a intrat in locul lui.
51'Silvasan patrunde periculos prin centru si suteaza puternic pe langa poarta, de la peste 20 de metri.
49'Nastasie a reluat periculos din interiorul careului o centrare buna! Mingea a trecut mult pe deasupra.
47'Silvasan a reluat periculos cu capul din doi metri! Bosneag a avut noroc ca era pe directia balonului si a putut sa retina.
46'Inceput repriza a doua Cele doua echipe au revenit pe teren si jocul a fost reluat!

45+1'Final prima repriza Lajos trimite cele doua echipe la cabine!
45'De la margine se arata un singur minut de prelungire.
43'Cristian Silvasan este impiedicat sa ajunga la un balon in interiorul careului. Acesta a cerut penalty, dar Lajos a facut semn ca jocul poate continua.
38'Acelasi Kamara suteaza de la marginea careului, insa sutul sau din intoarcere s-a dus mult peste
35'Nastasie a centrat de pe partea dreapta pentru Kamara, iar acesta a trimis cu capul, din plonjon, pe langa poarta lui Albut.
30'Cartonas galben Enescu simuleaza un fault in interiorul careului si vede cartonasul galben!
29'Coroian trimite milimetric pe deasupra portii lui Bosneag, dintr-o lovitura libera de la marginea careului!
27'Tanase il incearca pe Albut de la peste 20 de metri. Acesta respinge cu greu.
25'Coroian a fost la un pas sa receptioneze o minge in fata careului argesenilor, insa Albut a prins balonul.
20'Acelasi Enescu a centrat dintr-o lovitura libera de la 20 de metri pana in centrul careului. Bosneag a retinut fara probleme.
15'Enescu a centrat pentru Negrean, insa acesta a ratat interceptia din 6 metri.
12'Cartonas galben Marginean este taxat pentru un fault dur.
2'Cartonas galben pentru Mircea Stan! Acesta a faultat din spate si centralul nu l-a iertat.