Superliga "A influentat rezultatul, o greseala grava!" Inca un verdict in favoarea dinamovistilor! Atac DUR al lui Adrian Porumboiu dupa faza care a decis derby-ul: "Nu faci decat sa te descalifici"
Data publicarii: Duminica 04 Octombrie 2020, 09:36
Data actualizarii: Duminica 04 Octombrie 2020, 09:38

FCSB s-a impus in fata lui Dinamo, scor 3-2, dupa ce Florin Tanase a transformat un penalty obtinut de Man in minutul 75.

Faza penalty-ului din minutul 75 a fost aspru contestata de toata suflarea Dinamovista. Un duel i-a avut in prim plan pe Man si Lopez, iar decizia lui Radu Petrescu a fost acordarea loviturii de la 11 metri pentru FCSB si eliminare pentru jucatorul lui Dinamo.

Adrian Porumboiu, fost mare arbitru roman, spune ca decizia este total gresita si a influentat rezultatul meciului:

"Nici vorba de penalty! Isma Lopez joaca mingea, Man aluneca pe calcaie si cade, nu e niciun penalty, nici atat eliminare. Greseala grava care a influentat rezultatul.

Dar daca tu, central, te iei dupa asistent, care este mult mai departe, nu faci decat sa te descalifici. Penalty corect acordat lui Dinamo, dar mi s-a parut ca tot la semnalizarea asistentului, pentru ca a ezitat vizibil pana sa arate punctul de la 11 metri", a declarat Adrian Porumboiu, pentru Fanatik.

VEZI AICI si declaratia lui Ion Craciunescu despre penalty-ul obtinut de Man.