5 din 7! Stelistii se tem sa nu plece Bergodi de la echipa!

Cristiano Bergodi Gigi Becali Steaua Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Marti 18 August 2009, 08:18
Data actualizarii: Marti 18 August 2009, 08:28

Jucatorii Stelei se tem ca Bergodi sa nu paraseasca echipa la presiunile lui Gigi Becali, scrie ProSport.

Bergodi: "Imi place mult Barcelona. Peste 3 luni, Steaua va arata cum vreau eu!"
Bergodi:"Becali nu mi-a impus niciun jucator, este patronul perfect!"

7 meciuri oficiale: 5 victorii, un egal si o infrangere - ultimele doua in campionat - acesta este bilantul italianului de pe banca Stelei care a inceput sa simta din greu presiunea lojei la Steaua!

Jucatorii din Ghencea se tem ca Bergodi sa nu plece de la echipa dupa conflictul deschis de Janos Szekely intre antrenor si Gigi Becali, scrie ProSport. "Se va alege praful de echipa daca renunta",  cred jucatorii care ii tin partea lui Bergodi.

2 luni a spus seful Stelei ca-l lasa pe Bergodi sa faca ce vrea la echipa dupa care va interveni si s-a tinut de cuvant. Cei doi s-au contrat tot mai des in ultima vreme in mod public, la conferintele de presa, iar situatia i-a speriat pe jucatori.

"Daca nea Gigi continua asa, atunci nu credem ca 'Mister' ramane mai mult de 4 etape. E un om cu caracter care nu sta la Steaua pentru bani si nu se lasa calcat in picioare. Si daca pleaca el, atunci de echipa se alege praful si nici in primele sase locuri nu mai terminam" sustin stelistii in ProSport. 

Cristiano Bergodi si-a castigat repede vestiarul in Ghencea:  pustii Stelei sunt multumiti de metodele sale de antrenament si de stilul sau de a lucra cu tinerii.

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!