Bergodi, 4 la rand? Steaua a batut de 18 ori la Ceahlaul: Ce o asteapta acolo

Ceahlaul Piatra Neamt Cristiano Bergodi Steaua Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Sambata 01 August 2009, 17:35
Data actualizarii: Sambata 01 August 2009, 17:50

- FA AICI ECHIPA STELEI CU CEAHLAUL PIATRA NEAMT!

- Gheorghe Stefan: "Stelisti din toata Moldova vor veni! Pana si fata mea e stelista"

- Vezi statistica meciului Ceahlaul - Steaua!

Moldova se pregateste de primul meci mare al inceputului de sezon, cu Steaua. "Toti suporterii Stelei din Moldova vor veni la meci. Pana si fata mea tine cu Steaua", spune Pinalti de la Ceahlaul inainte de acest meci.

Steaua va avea in fata o nou promovata cu un stadion arhiplin.

"Nu pot sa spun ca Ceahlaul e mai buna ca Steaua. M-am maturizat si eu in fotbal. Pe mine ma bucura ca stadionul va fi plin la ora meciului. Moldova e in foame de fotbal. Vor veni din toata Moldova suporterii ai Stelei, pina si fata mea tine cu Steaua."

Bergodi poate bifa 4 victorii la rand daca va bate la Piatra Neamt. Pana acum i-a mers excelent atat in pregatire, dar mai ales in meciurile oficiale din Europa League.

"Nu ma tem de Steaua, in majoritatea meciurilor ei ne-au invins, dar am mai facut si noi meciurile egale, i-am si batut. Nu sint chiar de neinvins, dar ei au si trei meciuri avans. Speram ca ei sa prinda o zi proasta", a spus Gheorghe Stefan la gspTV.

Steaua are 18 victorii la Piatra Neamt, iar ultima deplasare in Moldova cu Ceahlaul a fost castigata cu 1-0. Se intampla in 2007, sezon in care Ceahlaul a retrogradat.

Palmares: 26 3 5 18 19-53

Primul meci: 0-2, la Bucuresti, la 6 noiembrie 1993

Scor maxim: 2-6, la Bucuresti, la 14 octombrie 1995

Ultima victorie a Stelei la Piatra Neamt: 1-0 (9 decembrie 2007), in ultimul meci jucat la Piatra Neamt.

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!